Інфекційні хвороби; проблеми в діагностиці; терапія; профілактика

Огляд

КАРТКА ЗАХОДУ БПР МЕДИЧНИХ ТА ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ (наукова конференція, науково-практична конференція,науково-практична конференція з міжнародною участю, конгрес, з'їзд, симпозіум)

1. Назва заходу БПР

Оптимізація мультидисциплінарного підходу до діагностики та лікуванні психіатричних та неврологічних  захворювань

2. Назва Провайдера (з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань)

Тернопільський національний медичний університет імені І.Я.Горбачевського МОЗ України

3. Співорганізатори заходу
-
4. Цільова аудиторія (відповідно до Номенклатури лікарських спеціальностей)

Психіатрія, Неврологія, медичні психологи, дитячі неврологи, дитячі психіатри, фізичні терапевти, сімейні лікарі

5. Вид заходу БПР

Науково-практична конференція з міжнародною участю

6. Запланована кількість учасників

200

7. Мета навчання

Підвищення кваліфікації та безперервний розвиток лікарів, викладачів, набуття практичних навичок.

8. Метод / методи навчання

Прослуховування усних та стендових доповідей, участь у майстер-класах

9. Кількість балів БПР

10/20/30

10.Дата заходу БПР

23.03-24.03.2023

11.Місце проведення заходу БПР (повна адреса)

Тернопільський національний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України, майдан Волі, 1, Тернопіль, Тернопільська область, 46001

12.Прізвище, ім’я та по батькові лектора/тренера

Венгер Олена Петрівна,

Шкробот Світлана Іванівна,

Салій Зоя Василівна,

Мисула Юрій Ігорович,

Марута Наталя Олександрівна

Чабан Олег Созонтович

13.Резюме лектора/тренера

Венгер Олена Петрівна - завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології ТНМУ ім.І.Я.Горбачевського

Шкробот Світлана Іванівна - завідувач кафедри неврології ТНМУ ім.І.Я.Горбачевського;

Салій Зоя Василівна - доцент кафедри неврології ТНМУ ім.І.Я.Горбачевського;

Мисула Юрій Ігорович-- професор кафедри психіатрії, наркології та медичної психології ТНМУ ім.І.Я.Горбачевського;

Марута Наталя Олександрівна - заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу пограничної психіатрії УНДІ психіатрії та наркології;

Чабан Олег Созонтович – завідувач кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця.

14.Програма заходу БПР

В процесі формування

15.Опис вимог рівня знань, володіння темою, навичок, досвіду учасників до моменту реєстрації на даний захід (за потреби)

16.Технічна підтримка (так/ні?). У разі якщо під час проведення заходу БПР з оволодіння певними практичними навичками планується використання медичних виробів, які надані дистриб’ютором, Провайдер розміщує копію угоди, в якій зазначено шляхи недопущення виникнення потенційного конфлікту інтересів та заборону використання торгової назви медичного виробу

ні

17.Методи оцінювання набутих знань

тестування

18.Код заходу БПР (Реєстраційний номер заходу БПР вноситься після присвоєння Адміністратором)

 

 

ПРОЕКТ РЕЗОЛЮЦІЇ

Науково-практична конференція з міжнародною участю «Оптимізація мультидисциплінарного підходу до діагностики та лікуванні психіатричних та неврологічних  захворювань», 23 – 24 березня 2023 року, м. Тернопіль

Актуальною та важливою проблемою сучасносного підходу до лікування  психіатричних та неврологічних порушень є комплексність, що базується на біопсихосоціальній моделі захворювання, яка полягає у врахування біологічних, психологічних та соціальних факторів при веденні пацієнтів. Новітні діагностичні можливості, терапевтичні та реабілітаційні заходи потребують безперервного професійного розвитку фахівців у галузях психіатрії та неврології.

Проблема неврологічних та психіатричних захворювань перестала бути тільки медичною проблемою і потребує системного підходу в режимі міждисциплінарної інтеграції.

Основним завданням Всеукраїнської науково-практичної конференції «Оптимізація мультидисциплінарного підходу до діагностики та лікуванні психіатричних та неврологічних  захворювань»  є аналіз сучасних діагностичних , терапевтичних та реабілітаційних можливостей у веденні пацієнтів з неврологічною та психіатричною патологією, сумісне та узгоджене надання допомоги фахівцями різних медичних та немедичних спеціальностей із залучення сучасних діагностичних та реабілітаційних засобів, а також включення сімейного оточення пацієнтів до проведення лікувальних заходів.

До проведення конференції буде запрошено вітчизняних  та зарубіжних провідних фахівців – спеціалістів в галузях неврології. психіатрії, медичної реабілітації, медичної психології, психотерапії та сімейної медицини.

Метою конференції є заслухати та узагальнити результати наукових досліджень, які розкривають ефективні шляхи лікування неврологічних та психіатричних захворювань з мультидисциплінарним підходом до ведення даних пацієнтів.

На науково-практичній конференції буде акцентовано увагу на конкретних актуальних питаннях діагностики, медикаментозного, фізіотерапевтичного, психотерапевтичного лікування пацієнтів неврологічного та психіатричного профілю.

Також, на запланованій конференції будуть розглянуті питання:

  1. Сучасні технології у  діагностиці неврологічних розладів.
  2. Новітні підходи до лікування демієлінізуючих захворювань.
  3. Оптимізація невідкладної допомоги при інсультах.
  4. Мультидисциплінарний та диференційований підхід у веденні пацієнтів у гострому та віддаленому періоді інсультів.
  5. Сучасні підходи у профілактиці порушень  мозкового кровообігу.
  6. Вертеброгенні синдроми: діагностика, медикаментозна терапії, фізіотерапія та фізична реабілітація.
  7. Гострі та віддалені психіатричні і неврологічні аспекти пандемії COVID-19.
  8. Мультидисциплінарне ведення пацієнтів з ендогенними психіатричними захворюваннями.
  9. Комплексність та послідовність медичного втручання при невротичних захворюваннях.
  10. Сучасні психотерапевтичні стратегії як частина мультидисциплінарного підходу при веденні пацієнтів з психогенними психіатричними захворюваннями.
  11. Новітні технологічні можливості у лікуванні депресивних розладів, когнітивних порушень.
  12. Шляхи подолання резистентності до антипсихотичної та антидепресивної терапії.
  13. Надання допомоги пацієнтам неврологічного та психіатричного профілю в умовах пандемії  COVID-19 з використанням телемедицини.
  14. Оптимізація надання неврологічної та психіатричної допомоги в умовах реформування.
  15. Особливості психіатричної допомоги в умовах військових дій.
  16. Комплексність психічних розладів у учасників бойових дій.
  17. Психіатричні та соціально-психологічні проблеми вимушеної міграції.
  18. Медико - психологічна та невідкладна психіатрична допомога при важкій емоційній травмі.
  19. Питання комплексної нейропсихологічної реабілітації постраждалих внаслідок бойового впливу.

 

Перелік  рішень, що планується прийняти щодо оптимізації мультидисциплінарного підходу при веденні пацієнтів з неврологічною та психіатричною патологією, яким присвячена конференція:

  1. Представлені  результати наукових досліджень, повинні активно пропагуватися і впроваджуватися у роботу вищих навчальних закладах різних рівнів акредитації та природоохоронних організацій України.
  2. Результати наукових та клінічних досліджень, які будуть представлені на конференції запропонувати МОЗ України, керівництву обласних, міських та районних лікувальних закладів враховувати та активно впроваджувати у практичну медицину з метою підвищення рівня здоров’я населення країни.
  3. В Україні на фармацевтичному ринку присутня достатня кількість психотропних та нейротропних препаратів. Однак не всі препарати, що мають реєстрацію в Україні, представлені в Національному Українському формулярі та в Національному переліку основних лікарських засобів, що перешкоджає, а підчас унеможливлює їх безкоштовне використання.
  4. Активізувати в регіонах України здійснення профілактичних, санітарно-освітніх заходів з організації та проведення раннього виявлення та своєчасного лікування хворих на психіатричні та неврологічні захворювання для зменшення частоти розвитку ускладнень, інвалідизації та смертності, збільшення тривалості та поліпшення якості життя населення;
  5. Сприяти застосуванню новітніх технологій у системі лікування та діагностики психіатричних та неврологічних захворювань, у тому числі за умов їх коморбідного перебігу, зокрема в сільській місцевості, запровадити телемедичні послуги при наданні психіатричної та неврологічної допомоги населенню.

Рішення конференції будуть направлені до МОН України, а матеріали зібрання опублікують у науковому збірнику, науково-популярних виданнях та засобах масової інформації.