Огляд

КАРТКА ЗАХОДУ БПР МЕДИЧНИХ ТА ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ (наукова конференція, науково-практична конференція, науково-практична конференція з міжнародною участю, конгрес, з'їзд, симпозіум)

1. Назва заходу БПР

Актуальні питання вищої медичної освіти з формування практичних навичок і компетенцій лікаря загальної практики - сімейного лікаря

2. Назва Провайдера (з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань)

Тернопільський національний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України

3. Виконавець/виконавці заходу

Бабінець Л.С., проф., зав. кафедри терапії та сімейної медицини

4. Цільова аудиторія (відповідно до Номенклатури лікарських спеціальностей)

Загальна практика-сімейна медицина, Терапія, Педіатрія, Кардіологія, Гастроентерологія, Хірургія, Фізична та реабілітаційна медицина, Пульмонологія, Ендокринологія, Акушерство і гінекологія, Ревматологія, Неврологія

5. Вид заходу БПР

Науково-практична конференція з міжнародною участю

6. Запланована кількість учасників

460

7. Організаційний комітет

8. Резолюція заходу
  1. Бабінець Л.С., зав. кафедри терапії та сімейної медицини – голова організаційного комітету.
  2. Боровик І.О., доцент закладу вищої освіти кафедри терапії та сімейної медицини – заступник голови організаційного комітету.
  3. Мігенько Б.О., доцент закладу вищої освіти кафедри терапії та сімейної медицини – відповідальним за візування договорів та сертифікатів.
  4. Боцюк Н.Є., доцент закладу вищої освіти кафедри терапії та сімейної медицини – відповідальним за моніторинг виконання резолюції науково-практичної конференції та видання матеріалів науково-практичної конференції (збірки наукових праць).
  5. Рябоконь С.С., доцент закладу вищої освіти кафедри терапії та сімейної медицини – відповідальним за поселення учасників науково-практичної конференції.
9. Мета заходу

Підвищення кваліфікації і безперервний розвиток лікарів, викладачів, набуття практичних навичок

10.Форма заходу

Поєднання особистої та дистанційної участі

11.Кількість балів БПР

10;20;30

12.Дата заходу БПР

23-24 лютого 2023 року

13.Місце проведення заходу БПР (повна адреса)

м. Тернопіль, Тернопільський національний медичний університет імені                                  І.Я. Горбачевського МОЗ України, адміністративний корпус, Майдан Волі 1.

14.Прізвище, ім’я та по батькові доповідачів

Бабінець Лілія Степанівна
Андріюк Лук’ян Васильович
Катеренчук Іван Петрович та ін.

15.Резюме доповідачів

Бабінець Лілія Степанівна – професор, зав. кафедри терапії та сімейної медицини ТНМУ;

Андріюк Лук’ян Васильович - професор, зав. кафедри реабілітації та народної медицини ЛНМУ імені Д.Галицького;

Катеренчук Іван Петрович -професор, зав. кафедри терапії ПНМУ та ін.

16.Програма заходу БПР

В процесі формування

17.Опис вимог рівня знань, володіння темою, навичок, досвіду учасників до моменту реєстрації на даний захід (за потреби)

Викладачі та лікарі-спеціалісти у галузі Загальна практика-сімейна медицина та інших лікарських фахів (наявність сертифікату або лікарської категорії)

18.Код заходу БПР (Реєстраційний номер заходу БПР вноситься після присвоєння Адміністратором)

 

 

Додаток 1

Резолюція науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні питання вищої медичної освіти з формування практичних навичок і компетенцій лікаря загальної практики - сімейного лікаря», 23-24 лютого 2023 року, м. Тернопіль

Спрямувати зусилля науковців і практиків за фахом «Загальна практика- сімейна медицина» для створення і оптимізації системи вищої медичної освіти в плані формування ментальності сімейного лікаря як відповідального за рівень здоров’я прикріпленого населення.

З метою формування філософії сімейного лікаря у студентів-медиків і розуміння ними значимості лікаря ПМД як основної фігури системи охорони здоров'я України сприяти затвердженню на державному рівні національної мультидисциплінарної програми викладання дисципліни «Загальна практика- сімейна медицина» на додипломному рівні у вищих медичних закладах України, взявши за основу запропоновану і затверджену Українською асоціацією сімейної медицини.

Розглянути питання доцільності створення в медичних університетах факультетів загальної-практики сімейної медицини для здійснення підготовки сімейного лікаря протягом усього терміну навчання.

Розглянути доцільність позиціонування дисципліни «Загальна практика- сімейна медицина» як базової дисципліни, а профільні кафедри - як випускаючі.

Розвивати лікарське професійне самоврядування, організувавши планомірну роботу територіальної громадської організації «Асоціація сімейної медицини Тернопільщини» для забезпечення професійного спілкування і зростання фахового рівня лікарів і середніх медичних працівників загальної практики-сімейної медицини, для посилення впливовості фігури сімейного лікаря і медсестри в системі охорони здоров’я та суспільстві взагалі, для інтеграції зусиль по формуванню стандартів діагностики та лікування основних видів захворювань, з питань соціального та юридичного медичних працівників первинної медичної допомоги та ін.

Сприяти активному залученню професійної асоціації працівників первинної медичної допомоги до впровадження реформи системи охорони здоров'я на засадах пріоритетності первинної ланки, запропонованої урядом України, забезпеченню ефективної співпраці з органами місцевого самоврядування, а також підвищенню ролі громадянського суспільства для якісної імплементації запропонованих змін.

Активно проводити роботу з впровадження медичних стандартів і протоколів, запропонованих МОЗ України, в практику лікувальних закладів первинної медико-санітарної допомоги, а також у викладацький процес.

Сприяти затвердженню програми амбулаторної виробничої практики студентів V курсу медичного факультету з відпрацюванням її в центрах ПМД та навчально-практичних центрах ПМСД і ЗПСМ під контролем кафедр

сімейної медицини додипломного рівня.

Звернутися до МОН України для забезпечення протекції розвитку науки за шифром «Загальна практика-сімейна медицина», введення експерта за даним шифром до складу експертної ради з внутрішньої медицини або створення окремої експертної ради за даним шифром з метою забезпечення активного розвитку клінічної науки заданим напрямком.

Звернутись до МОЗ України щодо вирішення питання про організацію і здійснення лікарської складової діяльності викладачів кафедр сімейної медицини з внесенням науково-педагогічних гірацівників-клініцистів до реєстру надавачів медичних послуг.