Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю “Актуальні проблеми довкілля та здоров’я людини в умовах екологічних і соціальних змін у Європі та в Україні”, присвячену 115 –й річниці з дня народження І. І Яременка

Розмір шрифту: 
ЛАЙМ-БОРЕЛІОЗ: ПИТАННЯ АНТИБАКТЕРІАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ
Марина Володимирівна Савохіна

Остання редакція: 2018-03-03

Аннотація


Лайм-бореліоз – найбільш поширена природно-осередкова трансмісивна інфекція, що зустрічається а США та Європі, в тому числі і в Україні. В даний час є найпоширенішою кліщовий хворобою в США. Про перші випадки захворювання людей на ЛБ в Україні відомо з 1994 р., але офіційна реєстрація захворювання ведеться з 2000 року та показник захворюваності на ЛБ в Україні зріс 2000 року упродовж наступних 10 років у 29 разів: у Харківській області – у 16 разів, у Дніпропетровській  області – у 12 разів.

Лайм-бореліоз  – це мультисистемне захворювання з ураженням шкіри, серця, нервової системи, суглобів, що схильне до тривалого перебігу. Клінічний та серологічний діагноз за відсутності мігруючої еритеми є проблематичним, оскільки різні гемономовиди сприяють виникненню клінічних форм хвороби.

За рівнем захворюваності та різноманітності несприятливих наслідків клінічного перебігу Лайм-бореліоз  являє собою одну з найактуальніших проблем сучасної інсектології.

Сучасна медицина не має єдиних загальноприйнятих стандартів етіотропної терапії Лайм-бореліозу.