Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, Здобутки клінічної та експериментальної медицини, 14 червня 2017 року

Розмір шрифту: 
КОРЕКЦІЯ ДИСБІОЗУ КИШЕЧНИКА У ВАГІТНИХ З ПРЕЕКЛАМПСІЄЮ
Ірина Миколаївна Маланчин

Остання редакція: 2017-05-29

Аннотація


КОРЕКЦІЯ ДИСБІОЗУ КИШЕЧНИКА У ВАГІТНИХ З ПРЕЕКЛАМПСІЄЮ

Маланчин І.М., Маланчук Л.М., Лимар Л.Є., Кучма З.М.,

Романчук Л.І., Франчук О.А.

ДВНЗ "Тернопільський державний медичний університет

ім. І.Я. Горбачевського"

У вагітних з пізніми гестозами часто виникає "стресовий" дисбіотичний стан. Ось чому комплексна терапія повинна включати відновлення мікрофлори кишечника у вагітних з прееклампсією.

Метою нашого дослідження було виявлення впливу пробіотиків на нормалізацію мікробіоценозу кишечника у вагітних з прееклампсією. Проведено обстеження та лікування 150 вагітних з прееклампсією, які були поділені на дві групи. До першої (основної) групи увійшли 80 пацієнток, яким до комплексного лікування прееклампсії було включено лактовмісні препарати протягом двох тижнів. В другій групі (порівняння) були 70 вагітних з прееклампсією, які отримували комплексне лікування. Стан мікробіоценозу кишечнику оцінювали шляхом бактеріологічного дослідження випорожнень. 75% вагітних з прееклампсією мають дисбіоз кишечнику Чим тяжчий ступінь прееклампсії, тим значніші порушення кількісного та якісного складу мікрофлори товстого кишечнику та клінічні прояви дисбіозу. Застосування пробіотиків у комплексному лікуванні прееклампсії дозволило нормалізувати мікрофлору кишечника у вагітних першої групи. Після лікування у жінок основної групи поступово, вже з першої доби, знижувався артеріальний тиск, що дозволило пролонгувати вагітність. У пацієнток другої групи артеріальний тиск починав знижуватися після четвертої доби лікування. Тому термін пролонгування вагітності у жінок з преекламсією середнього ступеня був вдвічі коротшим, ніж у обстежених основної групи. Частота оперативного розродження була в 2,3 рази вища у другій групі.


Повний текст: PDF