Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, Здобутки клінічної та експериментальної медицини, 14 червня 2017 року

Розмір шрифту: 
ПРАКТИКА ЗАСТОСУВАННЯ РЕТЕНЦІЙНИХ ТРЕЙНЕРІВ
М.М. Сегал

Остання редакція: 2017-05-22

Аннотація


УДК: 616.314.2 – 089.23

ПРАКТИКА ЗАСТОСУВАННЯ РЕТЕНЦІЙНИХ ТРЕЙНЕРІВ

Сегал М.М.

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, кафедра ортопедичної стоматології

У зв’язку з тим, що при лікуванні зубощелепних деформацій проблемою сучасної стоматології залишаються рецидиви, ретенційний період набуває особливого значення. З метою усунення рецидивів,  рекомендовано застосовувати різноманітні конструкції незнімних та знімних апаратів.

Метою дослідження було вивчення ефективності застосування ретенційних трейнерів (Trainer for Finishing) після ортодонтичного лікування.

Матеріал та методи. Стандартні ретенційні трейнери застосовано у 23 пацієнтів після активної фази ортодонтичного лікування. Проаналізовано їх ефективність та вплив на функціональну патологію, яка супроводжує зубощелепні деформації, зокрема ротове дихання, шкідливі звички тощо.

Клінічні результати та морфометричні дослідження моделей 15 пацієнтів ( 5 пацієнтів відмовились носити трейнер, мотивуючи, що вони дуже громіздки, троє не з’явилися для контролю) через 8-10 місяців використання ретенційних трейнерів показав, що у 3 пацієнтів шкідливі звички не були усунені та у одного зберігалося ротове дихання. Однак, проведена морфометрія моделей у всіх 15 пацієнтів після ретенційного періоду виявила стабілізацію досягнутих результатів ортодонтичного лікування.

Висновки. Використання стандартних ретенційних трейнерів потребує особливої уваги до пацієнтів, мотивації з їх сторони та не завжди є ефективним у порівнянні з іншими видами ретенційних апаратів, зокрема, індивідуальних, виготовлених у лабораторних умовах.


Повний текст: PDF