Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, Здобутки клінічної та експериментальної медицини, 7 червня 2018 року.

Розмір шрифту: 
ЕФЕКТИВНІСТЬ ПСИХО-СОЦІАЛЬНОГО СУПРОВОДУ В ПІДВИЩЕННІ ПРИХИЛЬНОСТІ ДО ЛІКУВАННЯ
Квітослава Деонізівна Мажак, Олена Андріївна Ткач, Лідія Кіндратівна Голубченко, Леся Василівна Скалат, Галина Степанівна Демчук, Ганна Данилівна Штибель, Наталя Павлівна Багрило, Ольга Іванівна Савчак, Наталя Жанемирівна Пташинська, Роман Степанович Дудок

Остання редакція: 2018-05-15

Аннотація


Основними причинами розповсюдження мультирезистентного туберкульозу (МР ТБ) в Україні є недотримання режимів лікування хворих на туберкульоз (ТБ), недостатній інфекційний контроль. Ключовим заходом контролю, що дозволяє припинити поширення та попередити виникнення МР ТБ є ефективне лікування ТБ. Важливим є вивчити ефективність психо-соціального супроводу пацієнтів, зокрема тих, які мають високий ризик відриву від лікування: безробітні, особи звільнені з місць позбавлення волі, наркозалежні та ін.

Проведено аналіз даних медичної документації 96 пацієнтів, які перебували на стаціонарному лікуванні, мали ризик відриву від лікування (основна група) і отримували психо-соціальний супровід та 85 хворих (контрольна), які  проходили курс лікування без соціального супроводу. В обох групах переважали чоловіки працездатного віку. Обробка даних проводилась статистичними пакетами програмних продуктів Excel i Statistica v. 6.1.

По закінченні стаціонарного етапу лікування в основній групі завершили лікування видужанням 80,4% пацієнтів, що на 9,4% більше, ніж в контрольній (Р˂0,05). Відсоток відривів від лікування в основній групі становив – 12,0%, у контрольній 47,8%. Невдача лікування в обох групах мала місце у рівному співвідношенні 12,0% і 12,8%. Померли, в тому числі від причин не пов’язаних із основним захворюванням, 5,9 % пацієнтів основної і 8,5% контрольної групи.

У пацієнтів, які мали соцсупровід, ефективність лікування була вищою, відриви від лікування реєструвались у 4 рази рідше, питома вага пацієнтів з невдачею лікування була дещо меншою. Здійснення соціального супроводу хворих на МР ТБ, які мають ризик до переривання лікування сприяє підвищенню ефективності лікування на стаціонарному етапі.