Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, Здобутки клінічної та експериментальної медицини, 7 червня 2018 року.

Розмір шрифту: 
ТОВЩИНА СТІНОК ШЛУНОЧКІВ ТА МІЖШЛУНОЧКОВОЇ ПЕРЕГОРОДКИ СЕРЦЯ ЩУРІВ В НОРМІ ТА ПІСЛЯ ВНУТРІШНЬОУТРОБНОЇ ДІЇ АНТИГЕНУ
Артур Валерійович Чернявський, Олена Анатоліївна Григор'єва

Остання редакція: 2018-05-15

Аннотація


Внутрішньоутробні інфекції є на сьогодні однією з причин розвитку синдрому недиференційованої дисплазії сполучної тканини серця. Антенатальний вплив антигенів на формування сполучнотканинного каркасу серця вивчено недостатньо та вимагає подальшого дослідження.

Мета роботи. Визначити особливості товщини стінок шлуночків та міжшлуночкової перегородки серця щурів в нормі та після внутрішньоутробної дії антигену.

Матеріали та методи дослідження. Об'єктом дослідження були 144 серця лабораторних щурів з 1-ої по 45-ту добу життя, що були розділені на 3 групи: І група - інтактні щури, ІІ – контрольна група тварин, котрим на 18 добу антенатального розвитку було введено внутрішньоплідно фізіологічний розчин у кількості 0,05 мл. ІІІ – експериментальна група щурів, котрим аналогічним методом було введено 0,05 мл анатоксину. Серійні зрізи фарбували гематоксиліном та еозином.

Результати та їх обговорення. В експериментальній групі у новонароджених тварин показники товщини правого шлуночка, лівого шлуночка та міжшлуночкової перегородки значно нижче, ніж у контрольній. Така тенденція прослідковується до 21-ої доби, а на 45-ту добу всі показники достовірно вище у експериментальних тварин. Отримані результати можна зв’язати зі змінами у співвідношенні м’язового та сполучнотканинного компонентів.

Висновки. Внутрішньоплідне введення антигену спричиняє порушення формування сполучнотканинного каркасу серця, що у майбутньому може стати фоном для розвитку патології серцево-судинної системи.