Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
ВПЛИВ ОКСИДАТИВНОГО СТРЕСУ НА ЯКІСТЬ ЯЙЦЕКЛІТИН ТА ЕМБРІОНІВ У ПРОТОКОЛАХ ДРТ У ПАЦІЄНТОК З БЕЗПЛІДДЯМ НА ФОНІ ГЕНІТАЛЬНОГО ЕНДОМЕТРІОЗУ
Ірина Ігорівна Кулик, Руслана Петрівна Микула, Анна Стефанівна Хміль, Наталія Михайлівна Хасишин

Остання редакція: 2018-04-01

Аннотація


Ендометріоз – це доброякісне гінекологічне захворювання, що характеризується наявністю тканини ендометрію поза межами ендометріальної порожнини, та, звичай, пов’язане з тазовим болем та жіночим безпліддям. Генітальний ендометріоз уражує від 15 до 50% жінок репродуктивного віку, у 35 – 50 % з них дане захворювання є основною причиною безпліддя.  Однією з теорій, що пояснює патофізіологію ендометріозу та безпліддя є теорія оксидативного стресу та хронічного запального процесу. Для зниження проявів оксидативного стресу та покращення якості яйцеклітин та ембріонів пацієнткам з генітальним ендометріозом рекомендують прийом антиоксидантних препаратів.

Мета: оцінити ефективність удосконалення методів лікування безпліддя на тлі ендометріозу перед програмами допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), оптимізація протоколів стимуляції у програмах ДРТ з використанням препаратів що покращують якість яйцеклітин та ембріонів.

Матеріали та методи: Враховуючи мету дослідження нами обстежено та проліковано 90 пацієнток з ендометріоз – асоційованим безпліддям. Жінок було поділено на 2 групи:

  • Першу групу складали 45 жінок у яких якості прегравідарної підготовки протягом 2-3 місяців до стимуляції та під час стимуляції овуляції  використовували вітамінний комплекс FT – 500 plus;
  • Другу групу складали 45 жінок, у яких в якості прегравідарної підготовки протягом 2-3 місяців до стимуляції та під час стимуляції використовували фолієву кислоту.

З метою стимуляції овуляції використовувався довгий протокол з а-ГнРГ,  рФСГ , як тригер овуляції - хоріонічний гонадотропін.

Результати досліджень: за даними результатів досліджень встановлено, що кількість та якість яйцеклітин та ембріонів отриманих після протоколів стимуляції, а також частота настання вагітності у пацієнток що приймали FT 500 plus в якості прегравідарної терапії вища ніж у пацієнток, які в якості прегравідарної терапії використовували фолієву кислоту.

Висновки: Вживання антиоксидантних препаратів перед програмою ДРТ та в протоколах КОС знижує прояви оксидативного стресу та покращує якість яйцеклітин та ембріонів у жінок з безпліддям на фоні генітального ендометріозу.