Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
ВИКОРИСТАННЯ МІО-ІНОЗИТОЛУ ТА ПРОТОКОЛУ КОНТРОЛЬОВАНОЇ СТИМУЛЯЦІЇ ОВУЛЯЦІЇ З АНТАГОНІСТАМИ ТА ТРИГЕРОМ АГОНІСТОМ У ЖІНОК ІЗ СИНДРОМОМ ПОЛІКІСТОЗНИХ ЯЄЧНИКІВ
Ірина Ярославівна Підгайна, Марія Стефанівна Хміль, Руслана Петрівна Микула, Анна Стефанівна Хміль

Остання редакція: 2018-04-01

Аннотація


Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) – полісиндромне захворювання, що є найчастішою патологією у жінок репродуктивного віку. За даними літератури, СПКЯ діагностують майже у 50 % жінок із порушеннями менструальної та овуляторної функцій, та у 40 % пацієнток, які мають ендокринне безпліддя. Прегравідарна терапія при СПКЯ, яка включає інозитол та його похідні, необхідна для  функціонування репродуктивної системи, нормалізації та відновлення овуляції, активації яйцеклітин і розвитку ембріона до стадії бластоцисти, інвазії трофобласта. Оптимальна тактика стимуляції овуляції дає можливість уникнути розвитку синдрому гіперстимуляції (СГЯ).

Мета: оцінка ефективності прегравідарної терапії з використанням міо-інозитолу перед проведенням контрольованої овуляторної стимуляції (КОС) для покращення якості яйцеклітин та протоколу з антагоністами та тригером агоністом для уникнення СГЯ.

Матеріали та методи: Рандомізоване клініко-лабораторне дослідження було проведене серед 146 жінок з верифікованим діагнозом СПКЯ. Пацієнтки були розділені на 2 групи. Першу групу склали 76 пацієнток, які на протязі 2-3 місяців перед проведенням КОС та, власне, в протоколі отримували комплексну терапію "FT 500-plus". Другу групу складали 70 пацієнток,  котрі щодня протягом 2-3 місяців перед стимуляцією овуляції, та в протоколі КОС приймали фолієву кислоту (контрольна). Стимуляцію овуляції в обох групах здійснювали за допомогою рФСГ з використанням ант-ГнРГ, а в якості тригера овуляції використовували а-ГнРГ.

Результати досліджень: на основі проведених власних досліджень було встановлено, що у пацієнток, яким застосовували комплексну прегравідарну підготовку спостерігались істотно вищі показники якості яйцеклітин, частоти дроблення ембріонів та вищий відсоток отриманих бластоцист. СГЯ легкого ступеня спостерігався у трьох пацієнток.

Висновки. Прегравідарна підготовка перед протоколом КОС у пацієнток із безпліддям при СПКЯ покращує якість яйцеклітин, збільшує частоту настання вагітності, знижує прояви метаболічного синдрому. Використання протоколу контрольованої стимуляції овуляції з антагоністами ГнРГ та тригером агоністом ГнРГ у пацієнток  із СПКЯ є більш фізіологічним та знижує ризик розвитку СГЯ.