Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
Ризики перебігу вагітності та пологів у жінок з кольпітами.Діагностика та лікування.
Maryna Mykolaivna Yarmolyuk, Elyzaveta Olegivna Verbytska

Остання редакція: 2018-04-01

Аннотація


Проблема зниження перинатальної захворюва­ності та смертності є актуальною в усіх країнах світу. У зв'язку з високим рівнем ускладнень під час вагітності, пологів останнім часом багато уваги приділяється вивченню їх причин. Розвиток запального процесу в матері може спричинити хоріоамніоніт, багатоводдя, маловоддя, перинатальні захворю­вання, плацентарну дисфункцію (ПД), внутрішньоу­тробне інфікування плода. Кольпіт -  інфекційно-запальне захворювання слизової оболонки піхви. Ця патологія досить поширена та діагностується приблизно у 60-80% жінок.

Основними причинами кольпітів є потрапляння інфекційних збудників у піхву. Також сприятливими факторами для появи даного захворювання є: недотримання правил особистої гігієни; хронічні захворювання внутрішніх статевих органів (гонорея,хламідіоз,мікоплазмоз,трихомоніаз, уреаплазмоз). Метою нашого дослідження було дослідити особливості перебігу вагітності у жінок з кольпітами різного ґенезу та виявити ускладення. Нами обстежено 87 вагітних, які знаходились на лікуванні з приводу загрози передчасних пологів  та дисфункції плаценти. Вивчено і проаналізовано анамнез жінок. Виявлено, що 69 (79,3 %) жінок страждали кольпітами різного генезу в 1 триместрі вагітності, причому, у 65 з них (94,2 %)  спостерігалось невиношування   вагітності, а у 31 (47,7 %) мали 2 і більше викиднів.  У 49 (71,1 %)      жінок виявлені хронічні інфекції, які передаються статевим шляхом та у 25 (36,2 %) загострювались   в 1 триместрі вагітності. У 22 (31,9 %) вагітних виявлені урогенітальні інфекції: хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз. У 47 (68,1 %) жінок виявлене багатоводдя різного ступеня. У 17 (24,3 %) вагітних відбулось передчасне відходження навколоплідних вод. У всіх вагітних жінок виявлена плацентарна дисфункція (ПД). Причинами виникнення ПД та не виношування у обстежуваних жінок були хронічні інфекції. Діагностика інфекцій проводилась шляхом ПЛР. Лікування проводилось макролідами та цефалоспоринами. Таким чином, у жінок з хронічними кольпітами спостерігається невиношування, плацентарна дисфункція, внутрішньоутробне інфікування плода.