Остання редакція: 2018-04-01
Аннотація
Актуальність: Серед факторів ризику серцево-судинних захворювань та передчасної смерті одне з найперших місць займає надлишкова маса тіла. Цей фактор притаманний не тільки для України, а також у країнах Європи, Америки. Щорічна статистика красномовно говорить про стрімке погіршення ситуації, як в Україні так і закордоном.
Мета: Визначити кількість хворих, у яких була надмірна вага,зокрема визначенням їх індексу маси тіла, ставлення до цієї нагальної проблеми лікарів.
Матеріали і методи: Обстежено 501 хворий кардіологічного відділення №1 ВР «КЦССП». Хворі різної кардіологічної патології. Кількість жінок становила 183 особи, а чоловіків – 318. Середній вік хворих становив 67,0±5,7 років. Всім хворим вираховувався індекс маси тіла, були обстежені, отримували лікування згідно протоколу.
Результат: Визначено, що у хворих показники ліпідного обміну були нормальними, завдяки прийому ліпідознижуючої терапії. Серед остежених була група хворих молодого віку (до 50 років). Група складала 11 осіб, у 8 осіб був нормальний індекс маси тіла, а у 3 – надмірний >32 кг/м². Окрему групу складали особи старшого віку (>80 років) в кількості 9 осіб з нормальною, а у 2 із них з недостатньою масою тіла (<18,7 кг/м²); Інші хворі – 481 особи мали різні ступені ожиріння. Середній індекс маси тіла становив 40,2±1,4 кг/м².
Висновки: 1. Хворі з кардіальною патологією та високим індексом маси тіла – складають 82% серед всіх госпіталізованих пацієнтів.
2. Діагноз ожиріння в заключному діагнозі був виставлений у 11% хворих.
3. Консультації ендокринолога відсутні у всіх хворих.
4. Рекомендації лікарів щодо цього фактора ризику відсутні у всіх хворих.
5. Таким чином цей фактор ризику знаходиться, на жаль, поза увагою лікарів.