Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
Особливості клінічних проявів та діагностики Лайм-кардиту
Ігор Олегович Стецюк

Остання редакція: 2018-04-01

Аннотація


Кушнір Юрій, Стецюк Ігор, Стасишин Любов

Особливості клінічних проявів та  діагностики Лайм-кардиту

Кафедра внутрішньої медицини №1

Науковий керівник: д-р мед. наук, проф. Ярема Н.І.

ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет

імені І.Я. Горбачевського МОЗ України»

м. Тернопіль, Україна

 

Актуальність Лайм-бореліоз (ЛБ) – полісистемне інфекційне захворювання, яке спричиняється бактерією Borrelia burgdorferi. В останньому десятиріччі в Україні невпинно зростає захворюваність на ЛБ. Лайм-кардит виникає у 4-10% усіх пацієнтів із діагностованою хворобою Лайма.

Мета. З’ясувати клініко-електрокардіографічні особливості ураження серця у хворих на Лайм-кардит.

Матеріали та методи. Проведено клінічний аналіз випадку Лайм-кардиту у пацієнта  віком 43 роки.

Результати дослідження. Пацієнт П., 43 років поступив у кардіологічне відділення  Тернопільської університетської лікарні зі скаргами на задишку та відчуття серцебиття при незначних фізичних навантаженнях, підвищення температури тіла, біль у суглобах ніг та рук, головний біль, періодичне головокружіння, виражену загальну слабкість. Захворювання пов′язує з укусом кліща 3 місяці тому. При об′єктивному обстеженні - загальний стан середньої важкості, ціаноз губ, ЧСС 122 уд/хв, пульс аритмічний, дефіцит пульсу – 24 за 1 хв. Підвищення температури тіла до 38,1°С. АТ 120/80 мм.рт.ст. Діяльність серця аритмічна, тони ослаблені, систолічний шум на верхівці. Над легенями дихання із жорстким відтінком, в нижніх відділах ослаблене з обох боків, справа – застійні хрипи. ЧД 17 /хв. Наявні набряки гомілок та стоп. За даними ЕКГ: ритм ектопічний- фібриляція і тріпотіння передсердь, тахісистолічна форма з ЧСС 120-140 уд/хв. Гіпертрофія лівого шлуночка. За даними Вестерн-блоту виявлені специфічні IgG і підтверджено Лайм-бореліоз. Встановлено діагноз: Підгострий інфекційний міокардит, асоційований з Лайм-бореліозом, важкий перебіг; персистуюча форма фібриляції передсердь з тахісистолією шлуночків, з частими пароксизмами. Шлуночкова екстрасистолія. СН ІІ Б ст., ІІІ ФК.

Пацієнту проведено етіотропне лікування антибіотиком групи макролідів - азитроміцином 500 мг/добу, як імуномодулятор призначали Глутоксим 10 мг N15. Після 20 днів стаціонарного лікування, хворого було виписано з покращенням клінічного стану і позитивною  ЕКГ-динамікою – відновленим синусовим ритмом.

Висновок: На основі даних анамнезу (укус кліща), Вестерн-блоту (специфічний IgG), змін на ЕКГ(ритм ектопічний, персистуюча форма фібриляції і тріпотіння передсердь з тахісистолією шлуночків і щлуночковою екстрасистолією), у хворого встановлено діагноз Лайм-кардиту з складним порушенням ритму. Завдяки своєчасній діагностиці і призначеному етіотропному лікуванні у  хворого вдалось досягнути покращення як клінічного стану, так і позитивної  ЕКГ-динаміки -  відновлення синусового ритму.