Остання редакція: 2018-04-01
Аннотація
Допоміжні репродуктивні технології (ДРТ) продовжують залишатися пріоритетним напрямком у вітчизняній медицині. За даними багатоцентрових досліджень, середня ефективність використання допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) на один лікувальний цикл складає 20-35%, що прирівнюється з показниками природної фертильності людини. В протоколах ЕКЗ для стимуляції суперовуляції використовують гонадотропіни, при цьому в більшості випадків має місце підвищення рівня сироваткового прогестерону на тлі викиду ЛГ в день введення тригеру(ХГЛ),що носить назву «передчасна лютеїнізація», яка має негативний вплив на ефективність програм ДРТ.
Мета даного огляду літератури. Проведення систематичного аналізу даних, наявних у сучасній літературі, з вивченням значення та діагностики передчасної лютеїнізації в програмах допоміжних репродуктивних технологій.
Матеріали та методи. Під час виконання дослідження було проведено огляд та проаналізовано 40 джерел сучасної та зарубіжної літератури що до питань передчасної лютеїнізації в циклах ДРТ.
Результати досліджень. Багатьма сучасними дослідниками доведено позитивний вплив антагоністів гонадотропін-релізинг гормонів на ефективність протоколів ДРТ. Сучасні антагоністи мають кращі показники за ступенем пригнічення пікової секреції ЛГ і при цьому низький анафілактогенний потенціал. Механізм дії антагоністів ГнРГ практично протилежний дії агоністів. Після введення антагоніста ГнРГ безпосередньо конкурентно блокуються рецептори ГнРГ в гіпофізі. На відміну від агоністів ГнРГ антагоніст діє негайно (зниження рівня ЛГспостерігається вже через кілька годин) і міцно зв’язується з рецептором ГнРГ,не викликаючи його активації.
Висновки. Підвищення рівня сироваткового прогестерону в день введення тригера має негативний вплив на частоту настання вагітності.Таким чином використання протоколів з антагоністами гонадотропін-релізинг гормонів підвищують ефективність програм ДРТ.