Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
СИНДРОМ ЕМОЦІЙНОГО ВИГОРАННЯ У МЕДСЕСТЕР СТАЦІОНАРНИХ ВІДДІЛЕНЬ ЛІКУВАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Христина Іванівна Головенко

Остання редакція: 2018-04-01

Аннотація


Кафедра загальної гігієни та екології

Науковий керівник: канд.мед.наук, доц. Сопель О.М.

ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені

І. Я. Горбачевського МОЗ України»

м. Тернопіль, Україна

Вступ. На сучасному етапі розвитку медицини набув актуальності стан емоційного вигорання у медичних працівників. Частота виявлення синдрому професійного вигорання в медичних працівників коливається у межах 20–75%.  Згідно літературних  даних, синдром професійного вигорання діагностується у 46% лікарів Великої Британії, 50% лікарів-педіатрів Бразилії, 42,4% лікарів Франції, 23,5% лікарів невідкладної допомоги та 89,3% лікарів-педіатрів України. Частота виявлення синдрому емоційного вигорання в медичних сестер становить 51%, що негативно впливає на відчуття задоволеності від роботи, професійне довголіття та якість надання медичної допомоги.

Мета. Вивчити вплив психоемоційних чинників на стан здоров’я медсестер стаціонарних відділень.

Матеріали і методи. Проведено опитування 42 осіб середнього медичного персоналу віком 21- 62 роки відділення екстреної медичної допомоги та ревматологічного відділення Центральної міської клінічної лікарні м. Івано-Франківськ за самостійно складеною анкетою.

Результати дослідження. Нами встановлено, що 15 опитуваних медсестер,що становило 35,7 % скаржилися на головний біль, 14 – на роздратованість (33.3 %), 11- на загальну втомлюваність (26,1 %), 2-запаморочення (4,7 %). Також виявлено, що при встановленій нормі 25 в\в ін’єкцій на добу на одну медсестру у відділенні екстреної медичної допомоги виконувалося в середньому 70 в\в ін’єкцій за добу, а у ревматологічному відділенні проводилося в середньому 37 в\в ін’єкцій за добу.

Висновок. Виявлено стан емоційного вигорання у середнього медичного персоналу відділення екстреної медичної допомоги та ревматологічного відділення Центральної міської клінічної лікарні м. Івано-Франківськ.