Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
Неоад'ювантна терапія тричі негативного раку молочної залози. Оцінка проміжних результатів
Юрій Ігорович Кушнір

Остання редакція: 2018-04-01

Аннотація


Кушнір Юрій

Неоад'ювантна терапія тричі негативного раку молочної залози. Оцінка проміжних результатів

 

Кафедра онкології,променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини

Науковий керівник: к.м.н., доц. Угляр Ю.В.

ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет

імені І.Я. Горбачевського МОЗ України»

м. Тернопіль, Україна

 

Актуальність Лікування тричі негативного раку молочної залози залишається однією з актуальних проблем сучасної онкології. Даний підтип характеризується відсутністю класичних терапевтичних мішеней,а саме рецепторів естрогенів(ER),прогестерону(PgR) і HER 2. Біологічна агресивність даного підтипу РМЗ поєднується з обмеженням лікувальних підходів, із значної кількості методів системної терапії РМЗ для даного фенотипу дієвим є лише цитостатична терапія,що значно ускладнює лікування і погіршує прогноз.

Мета. Підвищення ефективності неоад'ювантної терапії тричі негативного РМЗ.

Матеріали та методи. За період з 2016 по 2017р. на базі Тернопільського онкологічного диспансеру знаходилося 11 пацієнтів  з діагнозом:тричі негативний рак молочної залози. Усі пацієнти були обстежені в повному обсязі згідно з клінічними протоколами. Збір матеріалу для верифікації діагнозу проводили шляхом трепанобіопсії, верифікацію діагнозу проводили за допомогою гістологічного та імуногістохімічного методів дослідження.Пацієнти отримували лікування за протоколом Dose-dense: 4АС(Адріаміцин Цитоксан) +4 Таксол.

Результати дослідження. Клінічну і морфологічну відповідь пухлини на проведену терапію оцінювали згідно шкали RECIST.Клінічна відповідь:стабілізація 4(44%),частковий регрес 4(44%),повний регрес 2(22%),прогресування 0. Морфологічна відповідь:стабілізація 3(33%),частковий регрес 6(69%),повний регрес 2(22%).Побічна дія: анемія 3(33%),тромбоцитопенія 1(11%),нейтропенія 3(33%).

Висновок:На сьогодні не існує стандартної схеми хіміотерапії при тричі негативному РМЗ,схема з використанням Адріаміцину ,Цитоксану, Таксолу виявляє високу ефективність при лікуванні тричі негативного  РМЗ. Повна та часткова ремісія зафіксована у 66% випадків.