Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
ГІГІЄНІЧНА ОЦІНКА ЯКОСТІ СНУ СТУДЕНТІВ-МЕДИКІВ ІФНМУ НА ТРЕТЬОМУ КУРСІ НАВЧАННЯ
Юлія Олегівна Філяк

Остання редакція: 2018-04-01

Аннотація


Актуальність. Здоровий сон впливає на здоров´я фізичне, психічне та емоційне. Тривалість сну в студентів значно зменшується через навантаження навчанням, а також через неправильний режим дня. Зміна режиму для людини є стресовою ситуацією, що може призвести до розвитку порушень адаптаційних резервів.

Мета. Вивчити якість та кількість сну в студентів-медиків.Завдання. оцінити порушення сну в студентів-медиків ІФНМУ на третьому курсі навчання.

Матеріали та методи.Проведено анкетування 200 студентів-медиків 3 курсу. Дана анкета складалась з питань, які базувались на одержанні даних щодо характеристик сну та причин його порушення.

Отримані результати. За результатами проведених досліджень встановлено, що  середня тривалість сну студента-медика на 3 курсі становить 6 годин. Причому 20,5% студентів сплять 5 годин. Тривалість сну під час здачі модулів зменшується до 4,5 годин. А 30% студентів в модульний період сплять 2,5-3 години. Причому норма сну  дорослої людини за ВООЗ становить 8-9 год на день. Причиною неспання 70,5% студентів вказали стресовий фактор, пов´язаний з великим обсягом засвоюваного матеріалу. Отже, в безмодульний період 10% студентів скаржаться на неспокійний тривожний сон з перебоями, а в модульний — цей показник зростає до 43%.

Висновок. Тривалість сну студентів не відповідаєгігієнічним  нормам. Тому, необхідно вжити заходів для зменшення навантаження на парах: дозволити замінити предмети для загального розвитку у навчальній програмі та сконцентрувати студента  на предметах першої необхідності, збільшити кількість пар і, таким чином,  зменшити кількість годин на самостійне опрацювання, зменшувати обсях інформації на парах.