Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
Аналіз захворюваності та поширеності нефрологічної патології серед дитячого населення Тернопільської області.
Тетяна Вячеславівна Петреман

Остання редакція: 2018-04-01

Аннотація


Кафедра дитячих хвороб з дитячою хірургією

Науковий керівник: д.мед.н., проф. Боярчук Оксана Романівна

ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України»

Вступ. Захворювання органів сечовидільної системи залишаються актуальною проблемою в педіатрії, у зв’язку з високим рівнем поширеності в дитячій популяції, збільшенням частоти цієї патології в структурі загальної захворюваності, високим ризиком розвитку ускладнень та інвалідизації.

Мета. Виявлення регіональних особливостей захворюваності і поширеності нефрологічної патології серед дітей Тернопільської області.

Матеріали та методи дослідження. В ході дослідження проведено ретроспективний статистичний аналіз динаміки захворюваності  та поширеності нефрологічних хвороб серед дитячого населення Тернопільської області за період  2008 – 2017 рр.

Результати. У структурі захворювань органів сечовидільної системи серед дитячого населення Тернопільської області переважають інфекції нирок. Показник захворюваності інфекціями нирок серед дитячого населення Тернопільської області у 2008 році становив 4,22‰, у 2011 році – 3,84‰, у 2017 році – 3,35‰. В цілому цей показник значно перевищує відповідний показник по Україні (2011 рік – 2,91‰). Показник захворюваності на гострий гломерулонефрит серед дитячого населення Тернопільської області має тенденцію до збільшення у 2011 році (0,1‰) у порівнянні з 2008 роком (0,04‰), а потім незначного зниження у 2017 році (0,05‰), проте залишається протягом останніх років вищим, ніж по Україні (2011 рік – 0,04‰).

Висновки. Виконане нами дослідження дозволить провести правильні та аргументовані лікувально-реабілітаційні заходи та розробити цільові програми, направлені на покращення показників здоров’я.

Перспективою подальших досліджень є виявлення факторів ризику розвитку патології органів сечовидільної системи у дітей Тернопільської області з метою проведення своєчасних методів профілактики.