Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
ВЖИВАННЯ ВОДИ СТУДЕНТАМИ-МЕДИКАМИ
Катерина Іванівна Мельник, Попадич Олена Валеріївна

Остання редакція: 2018-04-01

Аннотація


Актуальність: Незадовільна якість питної води централізованих систем водопостачання є сьогодні великою проблемою для населення. Саме тому фасована мінеральна вода набуває все більшого попиту як альтернатива водогінній.

Метою дослідження було проведення соціологічного опитування та узагальнення даних незалежної оцінки проблем водоспоживання студентами-медиками 1-6 курсів, загальною кількістю опитаних 50 осіб.

Результати: було встановлено, що 84 % опитаних не влаштовує якість водогінної води. Найкращою водою на думку 40 % респондентів є фільтрована вода, 30 % вважають такою мінеральну, 12 % - з джерела, 10 % - кип’ячену, ще 2 % - колодязну воду, і лише 6 % вважають такою водогінну. Втамовують спрагу респонденти водогінною та мінеральною водою, водою після фільтру і чаєм – однаково по 25 %. Досить популярним серед 42 % студентів стало використання води з пунктів розливу. Споживання мінеральної води не набуло великої популярності серед студентів-медиків - лише 14 % постійно її вживають. 50 % респондентів купують мінеральну воду 1-3 рази на тиждень і 28 % - ще рідше (1-3 рази в місяць). 60 % з них зазвичай це роблять з метою тамування спраги під час прогулянок та фізичного тренування.

При виборі мінеральної води у більшості споживачів (72 %) вирішальним фактором є смакові якості, у 16 % - мінеральний склад. Ніхто з опитаних не звертає увагу на популярність торгової марки, хоча більшість студентів надають перевагу таким водам, як "Моршинська" – 38 %,"Бонаква"- 18 %,"Карпатська джерельна"-16 %. Проте 54 % респондентів вважають, що постійно пити мінеральну воду шкідливо, хоча 30 % - про це ніколи не задумувалися.

Тому ми також вирішили зробити дослідження 15-и найпопулярніших в м. Тернополі мінеральних вод (з них 4 - дитячих). Було встановлено, що між показниками загальної мінералізації на етикетках цих вод та нашими даними є невідповідність в основному в бік зниження (виняток становлять води «Боржомі», «Трускавецька», «Тонус кислород» та «Бонаква») За такими показниками як аміак, нітрити, сульфати та залізо більшість мінеральних вод можна вважати придатними для вживання, проте в деяких зразках було виявлено перевищення норм аміаку та нітратів.

Висновок: На основі отриманих результатів можна констатувати, що мінеральні води ще не набули такої популярності серед студентів-медиків м. Тернополя, як у населення інших країн. І однією з причин цього може бути низька якість цих вод.