Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ СУБКЛІНІЧНОГО ГІПОТИРЕОЗУ У ЖІНОК РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ В УМОВАХ ЙОДОДЕФІЦИТУ
Олеся Вікторівна Сопель

Остання редакція: 2018-03-30

Аннотація


Кафедра внутрішньо медицини № 1

Науковий керівник:д-р. мед. наук, проф. Пасєчко Н.В.

ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені

І. Я. Горбачевського МОЗ України»

м. Тернопіль, Україна

Вступ. За даними ВООЗ, патологічні стани, викликані дефіцитом йоду, посідають 3 місце серед 38 найпоширеніших неінфекційних захворювань. У структурі ендокринної захворюваності розповсюдженість тиреоїдної патології серед населення України становить 51%, досягаючи 70% у Західному йододефіцитному регіоні. Гіпотиреоз – одна з найпоширеніших патологій ендокринної системи. Частота його в серед жінок коливається від 2 до 25 %, ау жінок репродуктивного вікуз субклінічним гіпотиреозом досягає 13,6%.

Мета. Вивчити вплив субклінічного гіпотиреозуна репродуктивну функцію жінки та ефективність корекції цього стану в умовах йододефіциту.

Матеріали і методи. Обстежено 40 жінок з субклінічним гіпотиреозом та непліддям, яким проводили статистичні, клінічні, інструментальні методи дослідження. Замісна гормонотерапія проводилася L-тироксином.

Результати дослідження. Встановлено, що у пацієнток (94%) з субклінічним гіпотиреозом були різноманітні порушення менструального циклу (МЦ) та виражений передменструальний синдром (ПМС). Після призначення замісної терапії L-тироксином пацієнтки (69 %) відмітили нормалізацію МЦ та зникнення симптомів ПМС та фертильності. Під час дослідженнязавагітніло52,5% обстежуваних жінок. Серед них у 42,9 % вихідний рівень ТТГ був 2.5-42 мОд/л. а у 57,1 % - ТТГ>42 мОд/л.

Висновки. У жінок, що проживають у йододефіцитних регіонах визначення функціонального стану ЩЗ є oбов`язковим при плануванні вагітності, неплідності, фізіологічній та патологічній вагітності. Для жінок, які планують вагітність максимальний рівень ТТГ повинен бути менше 2,5 мОд/л. Для жінок із непліддям та жінок із рівнем ТТГ понад 2,5 мкМО/мл є необхідною замісна терапія L-тироксином.