Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
Характеристика факторів ризику аномальної плацентації
Анастасія Василівна Калабська, Ліля Миколаївна Юр’єва

Остання редакція: 2018-04-01

Аннотація


Своєчасна діагностика і профілактика перинатальної патології є одним з найважливіших завдань сучасного акушерства. До причин, які впливають  на рівень перинатальної патології, слід віднести аномальне розташування плаценти (АРП), передлежання та низьке її розташування.

Мета дослідження: дослідити предиктори аномальної локалізації плаценти.

Матеріали та методи досліджень. Нами проведено ретроспективний аналіз 80 індивідуальних карт вагітних та породіль у жінок із АРП - основна група (ОГ). Контрольну групу (КГ) склали 50 вагітних із нормальним розміщенням плаценти.

Результати досліджень  та їх обговорення: за результами досліджень, середній вік обстежених жінок ОГ склав 29,2 роки; 37,5% обстежених ОГ були віком понад 35 років.

При вивченні менструальної функції, встановлено, що лише у 40% жінок ОГ менструальний цикл встановився до одного року. У 45 % обстежених із АРП менструації були нерегулярними.

У 26,3% жінок ОГ в анамнезі виявлені самовільні аборти . Тільки у жінок із АРП в анамнезі були оперативні пологи (кесарів розтин – 22,5%, акушерські щипці – 3,8%), у 3% - проводилось ручне відділення плаценти і виділення посліду. У ОГ був вищим і відсоток  передчасних пологів.

Нами встановлено, що у жінок із АРП частота гінекологічних захворювань була достовірно вищою у порівнянні з КГ. Так,  хронічний аднексит діагностовано у 18 (22,5%) пацієнток ОГ, ерозія шийки матки у 41 (52,5%); ендометріоз у 8 (10%), у 7 (8,8%) відмічалася міома матки.

Попередні вагітності у 18,2 % обстежених ОГ із невиношуванням завершувалися народженням дітей із СЗРП, у 6,1 % - антенатальною загибеллю плода.

Висновки. Отже, предикторами аномального розташування плаценти є порушення гормональної функції яєчників, запальні захворювання статевих органів, невиношування та недоношування вагітності, екстрагенітальні  захворювання, гормональні та судинні розлади, що супроводжують міому матки, ендометріоз, ускладнений перебіг попередніх вагітностей та пологів.