Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
Рівень трипсиногену-2 у сечі як маркер гострого біліарного панкреатиту
Інна Богданівна Павлюк, Вікторія Сергіївна Чеховська, Петро Володимирович Юськів

Остання редакція: 2018-03-31

Аннотація


На частку гострого панкреатиту припадає від 5 до 10 % ургентної патології органів черевної порожнини. Для ранньої діагностики гострого біліарного панкреатиту (ГБП) варто визначати рівень трипсиногену-2 в сечі хворих за допомогою Actim Pancreatitis Test (APT). Проведено клінічне обстеження 57 хворих на ГБП хірургічного відділення МКЛ №1 м. Івано-Франківська. Пацієнтів було поділено на 3 групи. Першу групу склали 20 (35,1%) пацієнтів з ізольованим холецистолітіазом; другу  –  20 (35,1%) хворих, у яких було верифіковано наявність дрібних конкрементів у жовчно-вивідних шляхах без обтурації загальної жовчної протоки (ЗЖП), третю – 17 (29,9%) пацієнтів з холелітіазом із обтурацією ЗЖП. Чутливість і цінність негативного результату у першій групі становила 0,96, у другій і третій по 1,00. Специфічність і цінність позитивного результату у всіх трьох групах складала по 0,95. АРТ, як скринінговий метод, може виконуватись впродовж 5-10 хвилин в умовах приймального відділення і окреслювати напрямок подальшої діагностичної тактики.

Ключові слова: гострий біліарний панкреатит (ГБП), трипсиноген-2, Actim Pancreatitis Test (APT), холецистолітіаз, загальна жовчна протока (ЗЖП), чутливість, специфічність, цінність позитивного результату, цінність негативного результату, скринінговий метод.