Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
Частота зубощелепних аномалій, які зустрічаються у дітей молодшого шкільного віку м.Ужгорода в залежності від супутніх лор-патологій.
Ярослава Радиславівна Бухарієва, Семен Степанович Горзов, Віталія Володимирівна Горзов, Ольга Василівна Кобильчук, Альона Сергіївна Колесник, Наталя Василівна Онуфрійчук

Остання редакція: 2018-03-29

Аннотація


Аномалії зубо-щелепової системи у дітей молодшого шкільного віку займають одне з передових місць серед усіх захворювань щелепно-лицевої ділянки. Частота виявлення аномалій прикусу у обстежених дітей даної вікової категорії в м. Ужгород становить 67%, з них 89% з супутньою патологію ЛОР органів.

Одним з важливих етіологічних чинників розвитку патологій зубних рядів, є порушення функції ЛОР органів, або патології ЛОР органів (аденоїдні розростання,викривлення носової перегородки, гіпертрофія носових раковин і піднебінних мигдаликів).

На базі «Університетської стоматологічної поліклініки» УжНУ було обстежено 194 дітей молодшого шкільного віку (6-10 років),які відвідують ЗОШ м.Ужгорода. серед них у 129 дітей було виявлено патології щелепно-лицевого відділу обличчя разом з наявними супутніми патологіями ЛОР органів.

У дітей які мали патологію ЛОР органів у вигляді викривлення носової перегородки(53 дітей) у 48 дітей виявили аномалії у вигляді звуження верхньої щелепи і в 34 дітей - готичне піднебіння, в 16 дітей був виявлений дистальний прикус та в 3-х дітей відкритий прикус. Це свідчить про високу частоту викривлення носової перегородки при звуженні верхньої щелепи та готичного піднебіння.

У дітей в яких виявили хронічний риносинусит (20 дітей) частота звуження верхньої щелепи спостерігалась в 18 дітей,готичне піднебіння тільки в 4-х дітей, частота дистального прикусу зустрічалась в 7 дітей,та з відкритим тільки у однієї дитини.

Серед хворих дітей (39 чоловік) з виявленими аденоїдними вегетаціями звуження верхньої щелепи спостерігали в 31 дитини,а готичне піднебіння у 29 дітей. Відкритий прикус був виявлений у 8-х дітей,а дистальний в 15-х дітей.

Гіпертрофія піднебінних мигдаликів виявлена у 14 дітей разом з супутніми стоматологічними патологіями в звуженні верхньої щелепи – 8-х дітей, готичне піднебіння – 6-х дітей, відкритий прикус -3-х дітей, дистальний прикус -2-х дітей. Таким чином гіпертрофія піднебінних мигдаликів менш за все вливає на формування аномалій зубо-щелепової системи у дітей.

Під час обстеження дітей молодшого шкільного віку (194 особи) було виявлено в 129 осіб патології щелепно-лицевого відділу які супроводжувались патологіями ЛОР органів (викривлення носової перегородки, аденоїдні розростання, хронічні риносинусити та гіпертрофію піднебінних мигдаликів). Як показали результати для виникнення аномалій щелепно-лицевого відділу основну роль відігравали такі патології ЛОР органів як – викривлення носової перегородки (79,4%) та аденоїдні розростання (46,7%), найменше (18,4%) виникало щелепно-лицевих патологій при супутній гіпертрофії піднебінних мигдаликів.