Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
ВПЛИВ ПОЄДНАНОГО ПОРУШЕННЯ МЕТАБОЛІЗМУ СЕЧОВОЇ КИСЛОТИ ТА ХОЛЕСТЕРОЛУ НА ОСОБЛИВОСТІ РЕМОДЕЛЮВАННЯ СУДИННОГО РУСЛА СЕРЦЯ
Олена Ігорівна Гладій

Остання редакція: 2018-03-29

Аннотація


Мета дослідження – з’ясувати особливості судинного русла міокарда при відтвореному в експерименті поєднанні порушення обміну сечової кислоти та холестеролу.

Матеріал і методи. Проведено рентгенангіографічне дослідження судин міокарда щурів пубертатного та зрілого віку. Групу дослідження склали тварини, яким моделювали гіперурикемію (ГУ) (за методикою О.В.Синяченко, 1997) та гіперхолестеролемію (ГХ) за класичною методикою Анічкова, а контрольну – інтактні тварини. Оцінку отриманих рентгенограм проводили за методикою Шошенко К.А. і співавт. (1982).

Результати. Дані стереометричного дослідження судинного русла міокарда свідчать, що змодельовані метаболічні порушення у білих щурів супроводжуються морфофункціональною реорганізацією коронарних артерій зі звуженням їх просвіту та зростанням симетричності галужень судинних біфуркацій. Так, при комбінації ГУ та ГХ діаметр основного стовбура судинних біфуркацій у гризунів пубертатного віку зменшувався на 5,26 % у розгалуженнях першого порядку, на 7,47 % у розгалуженнях другого порядку, на 26,81 % у розгалуженнях третього порядку (p<0,05). У щурів зрілого віку різниця значень D0 становила від 24,41 % до 36,84 % і була статистично значимою у всіх досліджуваних артеріальних трійниках (p<0,05).

Висновок. Отже, комплексний патогенний вплив порушень обміну сечової кислоти та холестеролу є фактором розвитку компенсаторно-пристосувальних змін  судинного русла серця.