Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
КРИТЕРІЇ ПРОГНОЗУВАННЯ ПЕРЕБІГУ ГОСТРОГО ПАНКРЕАТИТУ
Андрій Ігорович Банадига, Андрій Ігорович Банадига

Остання редакція: 2018-03-29

Аннотація


Кафедра хірургії ННІПО

Науковий керівник : доктор мед. наук , проф. І.Я. Дзюбановський

ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України»

м. Тернопіль, Україна

Актуальність.   Захворюваність на гострий панкреатит (ГП) в Україні та            закордоном залишається високою, частота ускладнень зростає, тому актуальними стають критерії прогнозування ГП.

Мета: розробити критерії прогнозування і моніторингу перебігу ГП.

Матеріали і методи. Проведено комплексне обстеження і лікування 62 хворих з  ГП, які знаходились у хірургічному відділенні ТКМЛ №2 протягом 2016-2018 рр, які сформували 2 групи пацієнтів згідно Міжнародного консиліуму 2012 року( доповнення Атланти 1992). Використана програма Statistica 13.0 для обробки клініко-лабораторних даних і метод побудови нейронних мереж.

Результати. До І групи увійшли хворі з ГП легким і середньої тяжкості (n=42), до  ІІ - з важким і критичним ГП (n=20).  Ефективність консервативної терапії була у 45-и хворих (72,5%), серед яких було  40 хворих І і 10 ІІ групи (95% і 50% відповідно). Мініінвазивне хірургічне лікування проводили у 2 хворих І групи (5%), відкриті хірургічні втручання у 10 хворих ІІ групи(50%). В обох групах найсильніші кореляційні зв’язки на 1-у і 2-у доби були між рівнями амілази крові і діастази сечі: r=0,79 і r=0,76 у І і ІІ групах відповідно, на 3-у і 5-у доби відмічався сильний зв’язок: r=0,71 і  r=0,74 між рівнем АЛТ і нирковою недостатністю у ІІ групі. Проведено побудову нейромережі з класифікаційним «деревом рішень» з метою визначення  прогнозу захворювання. При рівні амілази більше 197 ОД / л і АЛТ >38 при поступленні у хворих розвивався важкий або критичний панкреатит, навіть на фоні задовільних інших клініко-лабораторних показників.

Висновки. Встановлено, що рівень амілази понад 197 ОД/л і рівень АЛТ >38 - це межа, яка становить високу ймовірність розвитку у пацієнта важкого або критичного панкреатиту.