Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
Використання віртуального тренажеру «Vivid Vision» ( «Ясний зір») як спосіб лікування порушень бінокулярного зору
Ольга Олегівна Калашнікова

Остання редакція: 2018-03-29

Аннотація


Актуальність: За даними світової статистики косоокість, амбліопія, слабкість конвергенції займають значну частку в структурі офтальмологічної захворюваності як в Україні, так і у всьому світі.  В практиці існує низка методів лікування даних захворювань. Одним з них є використання апарату віртуальної реальності «Vivid Vision». Це програмно-апаратний комплекс, створений на базі шоломів типу HTC Vive, Oculus Rift та Samsung GearVR, що використовується для лікування даних захворювань. Цей метод є відносно новим, тому обгрунтування ефективності його використання є особливо актуальним.

Мета: Проаналізувати стан проблеми та особливості лікувально-профілактичних заходів, направлених на боротьбу з такими станами, як косоокість, амбліопія, слабкість конвергенції; оцінити ефективність лікування пацієнтів за допомогою віртуального тренажеру «Vivid Vision»

Матеріали та методи: Було проаналізовано медичні карти 30 пацієнтів, що проходили лікування зору в ТОВ «Подільський Центр Зору» протягом останніх 6 міс. із залученням віртуального тренажера. Вікова категорія: 18-37 років – 12 чоловік, 12-18 років – 11, 6-12 – 7 чоловік. Всі пацієнти мали порушення чи повну відсутність бінокулярного зору внаслідок наступних причин: амбліопія (легкого ступеню – 20 чоловік, середнього – 3), оперована косоокість – 5 пацієнтів, анізометропія – 2.

Результати: При аналізі результатів лікування даних пацієнтів було отримано наступні дані: повне відновлення бінокулярного зору – 15 чоловік, часткове відновлення з елементами дисбінокулярності – 10, відсутність результатів – 5 пацієнтів.

Висновки: В результаті проведеного дослідження було з'ясовано, що «Vivid Vision» є оптимальним методом вибору лікування дисбінокулярності при умові ліквідації чинників. Використання даного тренажеру не відміняє потребу в оптичній корекції, особливо у варіантах гіперметропії та анізометропії. Метод виявився ефективним у 83,3% пацієнтів. Програмне забезпечення продовжує вдосконалюватись, тому ефективність буде покращуватись.