Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
Оптимізація ефективності антиагрегантної терапії у пацієнтів із перенесеним гострим ішемічним інсультом
Інна Богданівна Павлюк, Неля Борисівна Гулей, Тетяна Володимирівна Вельгуш, Христина Володимирівна Волян

Остання редакція: 2018-03-29

Аннотація


Цереброваскулярні захворювання (ЦВЗ) залишаються всесвітньою глобальною медико-соціальною проблемою.  Для попередження повторних судинних катастроф доцільно встановити наявність аспіринорезистентних (АР) пацієнтів серед хворих із перенесеними гострим ішемічним інсультом (ГІІ) на фоні  прийому аспірину. З цією метою проведено клініко-лабораторний аналіз 60 хворих з перенесеним ГІІ, які з профілактичною метою виникнення повторної судинної катастрофи приймали ацетилсаліцилову кислоту (АСК) у дозі 75-100 мг на ніч. Наявність аспіринорезистентності визначали за допомогою оптичної агрегометрії  з індуктором агрегації адреналіном, при якій напряму вимірюють ступінь інгібування аспірином активності тромбоцитарної циклооксигенази-1.

У всіх обстежених пацієнтів констатований перенесений ГІІ у 2015-2016рр. За результатами проведеної (ОА) виявлено 12 (20%) аспіринонечутливих пацієнтів. Серед них 7 (58,3%) становили жінки віком 60-65 р.

Для прогнозування ефективності вживання АСК з профілактичною метою, у пацієнтів із перенесеним ГІІ доцільне визначення чутливості до неї за допомогою ОА, що дозволяє вчасно виявити відсутність відповіді на препарат, оскільки можлива, як первинна, так і вторинна АР.

Ключові слова: цереброваскулярні захворювання, гострий ішемічний інсульт, аспірин, ацетилсаліцилова кислота, аспіринорезистентність, агрегометрія