Остання редакція: 2018-03-29
Аннотація
Мета дослідження: вивчити задоволеність студентів Івано-Франківського національного медичного університету (ІФНМУ) вибором майбутньої професії.
Матеріали і методи: дані соціологічного опитування за власною розробленою програмою 300 студентів ІФНМУ.
Отримані результати: В ході дослідження було встановлено, що половина опитаних (53,67±2,88%) обрала професію лікаря, оскільки «це їхнє покликання». Проте, слід зазначити, що 21,67±2,38% студентів вступили до медичного університету, вважаючи що «цей варіант був кращим з гірших», а для 12,67±1,92% респондентів вирішальною у виборі майбутньої професії стала настановна думка батьків. На жаль, є й такі (4,33±1,18%), які просто бажали отримати будь-яку вищу освіту, обравши для цього медичну. Викликає тривогу те, що половина студентів-медиків (51,00±2,89%) шкодують про свій вступ до медичного університету, основними. Тішить те, що не зважаючи на попередні, не досить позитивні результати проведеного опитування, більшість студентів (72,33±2,58%) все таки планують пов’язати своє майбутнє з медициною.
Одним з основних запитань дослідження було: «Якщо б у Вас була можливість повернутися в минуле – Ви б вступили до МЕДу?», на яке 72,33±2,58% опитаних студентів-медиків відповіли, що охоче б вступили до медичного університету ще раз!
Висновок. Встановлено, що серед студентів ІФНМУ є велика кількість невдоволених та розчарованих обраною професією, попри те, що задоволеність вибором майбутнього фаху є важливим аспектом успішної підготовки професіонала, якщо знехтувати цією проблемою, можемо спостерігати зниження рівня кваліфікації лікарів майбутнього покоління.