Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
ОЦІНКА РІВНЯ НЕВРОТИЗАЦІЇ ТА ПСИХОПАТИЗАЦІЇ СТУДЕНТІВ ЗАЛЕЖНО ВІД МІСЦЯ ЇХНЬОГО ПРОЖИВАННЯ ПІД ЧАС НАВЧАННЯ
Уляна Володимирівна Сатурська

Остання редакція: 2018-03-27

Аннотація


Психічний стан молоді є актуальним питанням сучасності.  Саме в молоді роки у людини формується характер та стереотипи поведінки, утверджуються життєві позиції. Психоемоційний стан на даному етапі є дуже лабільним, чому також сприяють активні зміни звичного способу життя, сучасні швидкі темпи науково-технічного прогресу та необхідність швидкої адаптації до даних змін. Особливо вразливими серед молоді є студенти-першокурсники, які змушені звикнути до нового колективу, навчальної установи вищого рівня, вибрати напрямок навчання, розпланувати професійне майбутнє і, в деяких випадках, змінити місце проживання.

Метою нашої наукової роботи було з’ясувати рівень невротизації і психопатизації (РНП) студентів-першокурсників в залежності від місця їхнього проживання під час навчання.

Вивчення РНП проведено серед студентів-першокурсників Тернопільського державного медичного університету                           ім. І.Я. Горбачевського. В анкетуванні взяло участь 317 студентів (203 дівчини і 114 хлопців). Для вивчення у них РНП було використано стандартизований психологічний метод, який має високу диференційно-діагностичну чутливість і використовується для вивчення пограничних станів та виявлення “груп ризику”. Отримані дані опрацьовано відповідно до діагностичних критеріїв по шкалах визначення РНП окремо для хлопців і дівчат.

Нами було отримано наступні результати: серед студентів, які проживали вдома (149 осіб), у 42 (28%) спостерігався підвищений рівень невротизації і у 18 (12%) підвищений рівень психопатизації; серед студентів що поселилися в гуртожиток (107 осіб)  переважала невротизація у 39 осіб (36,5%) і спостерігалися середні показники психопатизаціі — у 16 осіб (15%); у студентів, що винаймали житло (61 особа) був найвищим рівень психопатизації — у 12 осіб (19,7%), і помірний рівень невротизації — у 20  осіб (32,7%). Дівчата більше ніж хлопці схильні до психопатизації — 36 дівчат (17,7%) і 12 хлопців (10,5%), до невротизації більше схильні хлопці — 49 осіб (24%) і 46 осіб (40,4%)  відповідно.

Висновок: проведені дослідження свідчать, що мінімальний рівень дезадаптації спостерігається у студентів, які проживають вдома, студенти, що живуть в гуртожитку більш схильні до невротизації, а ті, що винаймали житло — до психопатизації. Дівчата більше ніж хлопці схильні до психопатизації, хлопці навпаки — до невротизації.