Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ У ДІТЕЙ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ У РІЗНИХ АНТРОПОГЕННИХ УМОВАХ
Андрій Ігорович Ткач

Остання редакція: 2018-03-26

Аннотація


Вивчення структурно-функціонального стану кісткової тканини (СФСКТ) було проведено у 146 дітей, які проживали в різних екологічних умовах. Структурно-функціональний стан кісткової тканини у дітей вивчали за допомогою ультразвукового денситометра «Achilles+» (Lunar Corp., Madison, WI) на п’ятковій кістці, в якій домінує трабекулярна кісткова тканина.

Аналіз вивчення СФСКТ довів, що середнє значення індексу міцності  кісткової тканини у хлопців, що мешкають в екологічно несприятливому районі було на 2,38 % меншим  відносно даних групи порівняння (р<0,05). У дівчат основної групи ІМКТ був на 12,63 % менше стосовно даних цього показника у хлопців порівняльної групи та на 4,99 % менше стосовно показника у дівчат порівняльної групи.

Отримані дані свідчать, що у дітей екологічно забрудненого регіону, накопичення кісткової маси скелету відбувається повільніше, що, можливо, зумовлено не тільки особливостями харчування, наявністю соматичних захворювань, але й негативним впливом забрудненого довкілля на  несформований дитячий організм. У прогностичному відношенні схильність у дитячому віці до зниження мінеральної щільності КТ, формування низького піку кісткової маси, впливає на темпи її втрати у дорослому віці та обумовлює ризик виникнення та більш важкого прогресування захворювань різних систем організму, в тому числі стоматологічних.