Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
Алергія та гельмінти, чи існує взаємозв'язок
Анна Юріївна Годованюк

Остання редакція: 2018-03-24

Аннотація


А.Ю.Годованюк

Алергія та гельмінти, чи існує взаємозв'язок

Кафедра педіатрії №1

О.В.Мазулов (асистент)

Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова

м. Вінниця, Україна

Актуальність: Алергічна патологія – одна з актуальних проблем сучасної медицини. Глистні інвазії часто протікають безсимптомно або ж відрізняються неспецифічною симптоматикою. З цієї причини алергія, хоч і є неспецифічним симптомом, але все ж дає діагностичну інформацію і допомагає точно визначити причину стану пацієнта, що дає можливість розглянути питання з приводу глистної інвазії як однією з причин алергічної патології.

Мета: Дослідити особливості перебігу алергічних захворювань у дітей з гельмінтозами.

Матеріали та методи: Проведено ретроспективне дослідження амбулаторних карт 46 дітей, які мали алергічні захворювання та виявлений гельмінтоз. Використали такі методи: клінічні (вивчення анамнезу хвороби і об'єктивних даних) та лабораторні (скринінг гельмінтів Ig G + M та харчову панель  Ig E).

Результати: Cередній вік дітей складав від 1-17 років, 20 дівчат і 26 хлопчиків, серед них 27% мали діагноз атопічного дерматиту, 30% бронхіальну астму, 38% алергічний риніт, 19% дерматит не уточненої етіології, 38% мали харчову алергію на такі продукти харчування: молочна суміш (білки коров`ячого молока) 23%, яєчний жовток 8%, житнє борошно 12%, пшеничне борошно 23%, цитрусові 8%, яєчний білок 23%. Побутову алергію мали 15% дітей, яка була викликана такими алергенами: шерсть тварин та пил, що складає 12%. 46% дітей мали глистну інвазію: аскариди 46%,  лямблії 27%, токсокари  19%. Решта дітей, які не війшли в дослідження – без алергопатології.

Висновки: За результатами наших спостережень, ми не виявили достовірної різниці в інфікуванні гельмінтами у пацієнтів, які хворіли на алергічну патологію, порівняно з пацієнтами без алергічної патології. Дані, які отримані нами, підтверджують результати більшості досліджень, які не підтверджують взаємозв’язок між гельмінтозами та алергічними захворюваннями.