Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
ЧАСТОТА ВИНИКНЕННЯ ТА КЛІНІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНСОМНІЙ У СТУДЕНТІВ МЕДИКІВ
Савелій Вікторович Глущенко

Остання редакція: 2018-03-24

Аннотація


В останні десятиліття порушення сну (інсомнії) зустрічаються все частіше, причому не тільки у літніх людей, а й у осіб молодого віку.

Метою дослідження було виявлення частоти виникнення і клінічних особливостей порушень сну у студентів медиків.

Матеріали та методи. До групи дослідження увійшли 35 студентів 4 курсу 1 медичного факультету (21 дівчина і 14 юнаків) віком 21-23 роки, які проходили навчання на кафедрі неврології № 2 ХНМУ.

Оцінка стану вегетативного тонусу студентів проводилася за допомогою розрахунку індексу Кердо, для виявлення ознак вегетативної дисфункції використовувався опитувальник Вейна А.М. (1998), з метою виявлення та тяжкості інсомній застосовувалися спеціалізовані опитувальники (Бергенському шкала інсомнія і шкала денної сонливості Epworth).

Результати дослідження. Різні варіанти інсомній були виявлені в 74,3% випадків (у 26 студентів). Серед дівчат цей відсоток був дещо вищим, ніж серед юнаків (85,7% і 57,1% відповідно).

Найчастіше мали місце епізодичні инсомнии (до 7 днів) - у 61,5% і короткочасні (до 3-х тижнів) - у 30,7% і лише у 2 студентів (7,7%) відзначалось хронічне безсоння (більше 3-х тижнів).

Хотілося б відзначити, що у студентів з сімпатікотоніей як варіант інсомній достовірно переважали труднощі з засинанням, а серед причин які викликають їх - стресові ситуації, в той час як у парасімпатікотоніков переважали денна сонливість і недостатня тривалість сну, а серед причин - порушення режиму сну.

Висновки. Проведене дослідження показало, що у студентів медиків часто зустрічаються епізодичні і короткочасні инсомнии, обумовлені емоційним і розумовою перенапруженням, порушенням режиму сну.