Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
РОЛЬ ДЕФІЦИТУ ВІТАМІНУ D У ВИНИКНЕННІ РОЗЛАДІВ АУТИСТИЧНОГО СПЕКТРУ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ
Вікторія Євгеніївна Симкіна

Остання редакція: 2018-03-24

Аннотація


За прогнозами деяких експертів, вже через 10-20 років, у половини всіх дітей можуть бути аутистичні розлади в тому чи іншому прояві.

Однією з теорій виникнення розладів аутистичного спектру (РАС) є дисбаланс мінералів і вітамінів в організмі.

Метою дослідження було визначення рівня вітаміну D в крові дітей з РАС.

До групи дослідження увійшли 36 дітей у віці від 3-х до 7 років (29 хлопчиків і 7 дівчаток), які проходили реабілітацію в Обласному будинку дитини № 3 м. Харкова. У 18 дітей був діагноз - дитячий ранній аутизм, у 14 дітей - атиповий аутизм, у 2 дітей - синдром Аспергера і у 2 дітей - гіперактивний розлад, який поєднується з розумовою відсталістю та стереотипними рухами. Для контролю взято групу з 22 дітей даної вікової категорії, які мали затримку психо-мовного розвитку і синдромом гіперактивності, внаслідок перенесеного перинатального ураження ЦНС.

Всім дітям було проведено повне сомато-неврологічне, психологічне обстеження і визначення рівня 25-гідрокси-холекальциферолу в сироватці крові.

Проведене дослідження виявило, що у 83,3% дітей досліджуваної групи відзначалося зниження рівня 25-гідрокси-холекальциферолу в сироватці крові менше 10 нг/мг (при нормі 30-50 нг/мг), в той час як в контрольній групі тільки 3 дітей (13,6%) мали показники в діапазоні 12 - 24 нг/мг.

В комплексну реабілітацію дітей з РАС був включений Аквадетрим вітамін D в дозі 2-3 краплі в день. Через 2 місяці у дітей досліджуваної групи збільшився рівень 25-гідрокси-холекальциферолу в сироватці крові і склав в середньому 24 + 4,7 нг/мг. Також відзначалася стійка позитивна динаміка корекції поведінкових порушень і соціальної адаптації дітей.