Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
ВПЛИВ ІНФЕКЦІЙ НА ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК МІОМИ МАТКИ У ЖІНОК РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ
Діана Юріївна Парубіна

Остання редакція: 2018-03-22

Аннотація


Кафедра акушерства та гінекології №1

Науковий керівник: д-р мед.наук, доцент М. Б. Запорожченко

Одеський національний медичний університет

м. Одеса, Україна

 

АКТУАЛЬНІСТЬ: в останні десятиліття в літературі обговорюється питання про роль інфекцій у виникненні та розвитку міоми матки. За даними вчених, міома матки може виникати в результаті пошкодження міометрія запальними процесами.

МЕТА ДОСЛІДЖЕННЯ: вивчити роль інфекцій у формуванні та розвитку міоматозних вузлів.

МАТЕРІАЛИ І МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ: у дослідженні взяли участь 30 жінок репродуктивного віку з діагнозом міома матки з клінічно симптомним перебігом. У гінекологічному анамнезі в цих жінок відзначалися кольпіти, цервіцити, аднексити. У процесі дослідження пацієнток, крім стандартних загальноклінічних досліджень, проводилися ПЛР дослідження урогенітального матеріалу на наявність вірусів, хламідій, мікоплазм, грибів роду Candida. Усім хворим проведено оперативне лікування в обсязі гістеректомії з матковими трубами. Отриманий матеріал відправляли на морфогістологічне дослідження з подальшим проведенням ПЛР дослідження міоматозних вузлів. Дослідження виконували в тканинах кожного вузла окремо і співставляли з результатами ПЛР урогенітального матеріалу.

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ: при гістологічному дослідженні у більшості вузлів при багатовузлових міомах матки діагностовано ознаки запалення у формі альтерації і ексудації. Фоновим процесом у міометрії, майже у всіх пацієнток, виявлено аденоміоз 1-3 ступеня. Крім того, у всіх пацієнток  виявлено прояви впливу інфекції в маткових трубах – хронічний сальпінгіт.  При проведенні ПЛР в тканинах міоматозних вузлів при багатовузловій міомі матки діагностовано Mycoplasma genitalium у 43,3%, Chlamidia trachomatis у 40,0%, Ureaplasma urealyticum у 36,7%, Cytomegalovirus у 30,0%, Papilloma Virus тип 16,18 у 23,3%, Cаndida albicans у 6,7% випадках. За результатами ПЛР дослідження, інфекційна флора в тканинах виявлена не у всіх вузлах і не завжди співпадала з результатами показників із піхви та цервікального каналу.

ВИСНОВОК: наявність концентрації інфекційних агентів у міометрії створює умови для активації міоцитів, їх проліферації та гіперплазії, що призводить до формування міоматозних вузлі