Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
Моделювання клінічного випадку оперативного лікування проникної рани передньої стінки лівого шлуночка серця
Богдана Тарасівна Сорока

Остання редакція: 2018-03-21

Аннотація


Серце один з найважливіших органів людини, вивчення якого завжди залишається актуальним. Не дивлячись на новітні досягнення кардіології та кардіохірургї, захворювання серцево-судинної системи продовжують зростати і часто є причиною високої смертності. Зважаючи на ситуацію, яка склалася протягом останніх років на території нашої країни проблеми пошкоджень різного ґенезу набуває особливої актуальності.

Багато років вивчалося серце мавп, як альтернатива донорам. Але, з часом, вчені прийшли до висновку, що серцевий м'яз приматів  набагато слабший ніж людський і це робить неможливим перекачування крові в повному обсязі.Після цього почалося вивчення серця свині. Аналіз і дослідження показали практично повну функціональну схожість органів. Для отримання практичних результатів було пересаджено серце спеціально вирощеної та підготовленої свині мавпі. Перші досліди були безуспішні. Організм примата відкидав чужорідний орган. Щоб цьому запобігти, стали застосовувати імуносупресивну терапію. Рішення було вірним і серце прижилося. Мавпа, що отримала новий орган успішно прожила три роки.

Дослідники вже зараз повідомляють про можливість пересадки свинячого серця людині за умови попередньої підготовки пацієнт.Методика трансплантації органів від свині людині може мати глобальне значення для пацієнтів, які очікують чергу на трансплантацію органів.

Саме тому для наших дослідів ми використовували серце свині,адже воно найбільш схоже на людське.