Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
Особливості медичної активності батьків дітей з гастроентерологічною патологією
Наталія Ярославівна Боднарчук, Оксана Володимирівна Вензельська

Остання редакція: 2018-03-21

Аннотація


Для оцінки  повноцінної профілактики захворювань та вчасного звернення батьків щодо лікування дітей  було проведено дослідження  активності батьків з даного питання та  соціальних проблем  його реалізації.

Під медичною активністю людини розуміється його належне відношення до свого здоров’я: виконання медичних призначень, своєчасне відвідування лікувально-профілактичних закладів, дотримання правил особистої гігієни. подолання шкідливих звичок,  дотримування дієти,   виконання медичних порад, приписань, тобто цілеспрямована діяльність людини по формуванню здорового способу  життя.

Метою даного дослідження було вивчення медичної активності  батьків по відношенню до   хворої дитини з гастроентерологічною проблемою, а саме вчасне звертання до лікаря при першій появі скарг, дієтичне харчування, виконання призначень лікаря. Анкетуванню підтягались родини дітей шкільного віку, які знаходились на стаціонарному лікуванню в Тернопільській обласній дитячій клінічній лікарні.

Об`єкт обстеження : 40 дітей віком 7-16 років при умові наявності батьків.

В результаті проведеної роботи стало очевидним, що частота хронічних захворювань у дитячому шкільному віці прямопропорційна від проінформованості батьків щодо особливостей хвороби дитини: не тільки дієти, режиму, а й протирецидивної терапії. Дане питання важливе, у зв’язку з недостатньою увагою батьків в наш час до диспансеризації дітей, проблеми первинної профілактики хвороб. Тому згідно із вище написаним рекомендуємо: створення, розробку та розповсюдження пам`яток-брошур, у які буде включено перелік типових симптомів на які варто звернути увагу батькам, поради щодо частоти звернення до лікаря залежно від ступеня важкості скарг дитини, поняття і зміст протирецидивної терапії, індивідуалізація дієтичного харчування, усунення елементів змагань на уроках фізичного виховання у школі, варіанти лікування даної патології.