Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
Вплив оптичних навантажень мобільним телефоном на кольоросприйняття у студентів
Ольга Володимирівна Кравців

Остання редакція: 2018-03-21

Аннотація


Кравців Ольга Володимирівна

Вплив оптичних навантажень мобільним телефоном на кольоросприйняття у студентів

Кафедра нормальної фізіології з основами біоетики і біобезпеки

Науковий керівник: канд. мед. наук, доц. Паньків І. Б.

ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені

І. Я. Горбачевського МОЗ України»

м. Тернопіль, Україна

Актуальність: Дослідження впливу сучасних мобільних пристроїв на здоров’я молодої людини є пріоритетним напрямком науковців. Основне навантаження при інтенсивному використанні мобільних телефонів припадає на зоровий аналізатор і на кольоросприйняття.

Мета: Мета роботи - дослідження характеру можливих функціональних змін кольоросприйняття у студентів під впливом тривалого користування мобільним телефоном.

Методи дослідження: Обстеження проводилися на базі кафедри фізіології ТДМУ. У дослідженні приймали участь 50 студентів. Оцінка кольоросприйняття проводилася за допомогою комп’ютерної програми Oculus з використанням кола Геринга та стандартною кількістю кольорів (41 колір). Аналіз отриманих результатів проводили методом відсоткового співвідношення до і після проведення досліду.

Результати: Оцінювалась здатність сприйняття оком людини зеленого, синього та червоного кольорів.

Проведені обстеження до роботи з екраном мобільного телефону виявили помилки у всіх обстежених. Зокрема, найбільшу кількість помилок (від 7 до 12) зафіксовано у 14 молодих осіб при сприйнятті зеленого кольору ,що становить 28%; помилки сприйняття синього кольору (від 4 до 8) спостерігали у 8 студентів (16%) та помилкове бачення червоного кольору (від 0 до 3) було виявлено у 7 обстежених (14%).

Після 1 години роботи з екраном мобільного телефону відмітили незначне збільшення кількості помилок у обстежених, а саме: (від 8 до 12) у сприйнятті зеленого кольору визначено в 16 осіб,що становить 32%, помилкове бачення синього кольору (від 5 до 9) виявлено у 9 людей (18%) та червоного кольору (від 1 до 4) зафіксували у 8 студентів (16%).

Таким чином, дослідження показали, що після зорового навантаження у вигляді роботи з екраном мобільного телефону протягом однієї години, кольоросприйняття суттєво не змінюється і залишається в межах, що виявлені до проведення обстеження.

Висновок: Отже, помірне використання мобільного телефону суттєво не впиває  на кольоросприйняття.