Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
ВИЗНАЧЕННЯ ВМІСТУ ФТОРУ У ПИТНИХ ВОДАХ СКАЛАТСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Олександр Теренда, Олена Лобода

Остання редакція: 2018-03-21

Аннотація


Мета дослідження – визначити вміст фтору у питних водах Скалатської територіальної громади Тернопільської області, оцінити відвідуваність стоматологічних кабінетів у м. Скалаті, дослідити обізнаність населення щодо фтору та його впливу на організм людини.

Результати. Проведені нами дослідження показали, що на території Скалатщини низький вміст фтору, який коливається в межах 0,01 – 0,38 г/дм3 залежно від населеного пункту. Було проведено опитування у трьох стоматологічних кабінетах м. Скалата, яке показало, що за 2017 рік до стоматологів звернулося близько 5700 пацієнтів із скаргами на зубний біль, як правило, пов’язаний із карієсом. При медичних оглядах населення виявлено дане захворювання у 83 % дорослих і 69,3 % - у дітей. Щодня кожен стоматологічний кабінет відвідує 8-15 хворих, їм ставлять 8–10 пломб. Також нами було проведено анкетування серед різних верст населення, яке показало, що категорія осіб віком 13–16 років майже не знає про вплив фтору на організм (3 %), пацієнти віком 17–25 років і старше 25 років обізнані лиш частково (18,4 % і 23,1 % відповідно). При опитуванні людей, чи звертають вони увагу на вміст фтору у зубній пасті, більшість (73,3 %) дали негативну відповідь. В середньому, кожен із учасників анкетування постійно відвідує стоматолога двічі на рік.

Висновок. Виявлено, що для населення Скалатщини характерні високі показники захворювання на карієс, що пов’язане із низьким рівнем фтору. На жаль, більшість населення не обізнане із важливістю фтору у людському організмі, тому не слідкують за профілактикою даного захворювання шляхом використання фтормісних зубних паст.