Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
Особливості перебігу вагітності у жінок з фіброзно-кістозною хворобою молочних залоз за даними УЗД
Ольга Левчук

Остання редакція: 2018-03-29

Аннотація


Актуальність: Фіброзно-кістозна мастопатія(ФКМ) належить до групи гормонозалежних захворювань, причиною яких є абсолютна чи відносна гіперестрогенія. Частота захворювання серед жінок репродуктивного віку складає 70-95%. Частота поєднання ФКМ та вагітності становить 5-19%. Основними методами діагностики даної патології є рентгенологічна та ультразвукова мамографія, які доповнюють один одного.

Мета: Вивчити зміни у молочній залозі в динаміці вагітності у жінок з ФКХМЗ за допомогою УЗД в залежності від отриманого лікування.

Матеріали і методи: Під час вагітності проведено комплексне обстеження молочних залоз у 120 вагітних з ФКМ. 68 жінок (І група) отримували запропонований комплекс лікувальних заходів, 52 (ІІ група) вагітних-індивідуальну симптоматичну терапію.

Результати досліджень: Аналізуючи гінекологічний анамнез встановлено,що у 9,2% вагітних з ФКМ спостерігалось безпліддя,у 15,9% - полікістоз яєчників,у 26,8%- фіброміома матки та у 47% обстежених в анамнезі самовільні викидні. Отже, жінки з патологією репродуктивної функції в анамнезі належать до групи високого ризику розвитку захворювань молочної залози. Ультразвукові ознаки розвитку захворювання молочної залози під час вагітності виявлено у 11% обстежених ІІ групи та у 4% І групи. Відсутність ультразвукових ознак патології молочної залози відмічено у 7% вагітних І групи та у 4% ІІ групи,що свідчить про позитивний вплив запропонованої комплексної терапії.

Висновок: Таким чином високий відсоток вперше виявленої під час вагітності ФКХМЗ та рецидиву захворювання свідчить про необхідність проведення УЗД у вагітних  на етапі взяття їх на облік в жіночій консультації та в динаміці гестації.