Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
ОСОБЛИВОСТІ ШЛЯХІВ, МЕХАНІЗМІВ І ФАКТОРІВ ПЕРЕДАЧІ ХЕЛІКОБАКТЕРНОЇ ІНФЕКЦІЇ
Вікторія Миколаївна Гуцол

Остання редакція: 2018-03-20

Аннотація


Відкиття бактерії Helicobacter pylori і розшифрування її ролі в патогенезі хронічного гастриту, виразкової хвороби і раку шлунка було зроблено австралійськими вченими B. Marshal I. Warren. Це революційне для гастроентерології відкриття дозволило вийти на розробку більш ефективних етіопатогенетичних принципів лікування і профілактики цих захворювань

Метою нашого дослідження було вивчити сучасні тенденції досліджень шляхів, механізмів і факторів передачі бактерії Helicobacter pylori.

Матеріали і методи. Вивчено 10 статей у іноземних фахових наукових виданнях, 4 статті у фахових українських виданнях, 3 статті – у виданнях, що містяться в базі даних SCOPUS, що відповідають даній тематиці.

Результати досліджень. Найбільш вивченим є контактний механізм передачі інфекції від хворої людини чи бактеріоносія орально-оральним чи фекально-оральним шляхом. Можливий також механізм передачі інфекції через брудні руки.  Висловлюються припущення про наявність трансплацентарного шляху передачі хелікобактерної інфекції. У даний час отримані чіткі докази ятрогенної передачі H.pylory-інфекції від пацієнта до пацієнта через медичний інструментарій. Найбільш ймовірним фактором передачі є вода і їжа. Не дивлячись не лабільність бактерії в умовах штучного культивування, H. pylori має здатність виживати у холодній річковій воді протягом декількох днів. Є дані про можливість виживання H. pylori у зубному нальоті, слині, блювотних масах і шлунковому соці.

Отримані дані свідчать про актуальність подальшого вивчення шляхів, механізмів і факторів передачі даної інфекції, що буде метою наших подальших досліджень.