Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, "XXІІ Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених", 23-25 квітня 2018 року

Розмір шрифту: 
АНАЛІЗ ВІТЧИЗНЯНОГО ФАРМАЦЕВТИЧНОГО РИНКУ АНТИСЕБОРЕЙНИХ ФАРМАКОТЕРАПЕВТИЧНИХ ЗАСОБІВ
Віталій Солодовник, Наталія Ткаченко, Світлана Гладишева

Остання редакція: 2018-03-20

Аннотація


Кафедра технології ліків

Науковий керівник: д-р фарм. наук, проф. В. В. Гладишев

Запорізький державний медичний університет

м. Запоріжжя, Україна

Нами проведено комплексну маркетингову оцінку українського фармацевтичного ринку засобів та проведено формування інформаційного масиву про лікарські засоби та лікувальну косметику, що застосовуються у терапії себорейного дерматиту волосистої частини голови. В якості інформаційних матеріалів використовувались: Державний реєстр лікарських засобів України; довідник лікарських засобів «Компендіум онлайн»; інтернет-ресурси з пошуку ліків в аптеках України «GeoApteka» та «Tabletki.ua».

За результатами досліджень сформовано сучасний арсенал засобів за двома напрямками: сегмент «ЛЗ» налічує 26 препаратів підгрупи D01A «Протигрибкові препарати для місцевого застосування» і підгрупи D11A «Інші дерматологічні препарати»; сегмент «КЗ» - 71 косметичний засіб (переважають засоби на основі октопіроксу – 12 пропозицій).

Октопірокс (піроктон оламін) має разом з вираженою антимікотичною дією широкий спектр антибактеріальної активності. Речовина не токсична, не має шкіропідразнюючою дії, робить дезодоруючий ефект. Нині на фармацевтичному ринку України піроктон оламін представлений в основному у вигляді космецевтичних препаратів компанії «Uriage» (Франція) - емульсій, гелів, шампунів, що відносяться до високоцінового сегменту, малодоступного для основного населення України.

За формою виготовлення переважають рідкі форми – шампуні, тоніки, розчини, сироватки. Для сегменту ринку, що аналізували, характерний дефіцит комбінованих препаратів та мала кількість пропозицій від вітчизняних виробників.

У зв'язку з вищевикладеним, прогнозовано перспективне вивчення можливості створення лікарських форм для зовнішнього застосування октопіроксу на основі доступних вітчизняних технологій, що дозволяють зробити їх доступними для охорони здоров'я України.