Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
Антиоксидантна терапія перед та в програмах ДРТ, з метою підвищення ефективності лікування безпліддя у пацієнток з генітальним ендометріозом
Ірина Ігорівна Кулик

Остання редакція: 2019-03-30

Аннотація


Генітальний ендометріоз є однією з набільш актуальних проблем у сучасній гінекології, оскільки дане захворювання зустрічається практично у кожної третьої жінки. Серед жінок репродуктивного віку частота ендометріозу становить 6,2 до 50 % жінок. У жінок з генітальним ендометріозом, враховуючи багатофакторну етіологію, зазвичай спостерігаються зменшення овуляторного резерву, погіршення якості ооцитів та ембріонів, порушення процесу імплантації. З метою покращення якості ооцитів та, відповідно, ембріонів в програмах допоміжних репродуктивних технологій та збільшення результативності спроб ЕКЗ використовують прегравідарну підготовку вітамінним комплексом.

Мета: удосконалити метод лікування ендометріоз – асоційованого безпліддя у програмах допоміжних репродуктивних технологій з використанням препаратів,  що покращують якість яйцеклітин.

Матеріали та методи: Враховуючи мету дослідження нами обстежено та проліковано 90 пацієнток з ендометріоз – асоційованим безпліддям. Жінок було поділено на 2 групи:

  • Першу групу складали 45 жінок у яких якості прегравідарної підготовки протягом 2-3 місяців до стимуляції та під час стимуляції овуляції  використовували вітамінний комплекс FT – 500 plus та  Олідетрим (вітамін D3);
  • Другу групу складали 45 жінок, у яких в якості прегравідарної підготовки протягом 2-3 місяців до стимуляції та під час стимуляції використовували фолієву кислоту.

З метою стимуляції овуляції використовувався «довгий» протокол з а-ГнРГ,  рФСГ, як тригер овуляції - хоріонічний гонадотропін.

Результати досліджень: за даними результатів досліджень встановлено, що кількість та якість яйцеклітин та ембріонів отриманих після протоколів стимуляції, а також частота настання вагітності у пацієнток, що приймали «FT 500 plus» та вітамін D3 в якості прегравідарної терапії, вища ніж у пацієнток, які в якості прегравідарної терапії використовували фолієву кислоту.

Висновки: Вживання антиоксидантних препаратів перед програмою ДРТ та в протоколах КОС знижує прояви оксидативного стресу та покращує якість яйцеклітин та ембріонів у жінок з безпліддям на фоні генітального ендометріозу.