Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
ХРОНІЧНИЙ ЕНДОМЕТРИТ ЯК ОДИН ІЗ ФАКТОРІВ РЕПРОДУКТИВНИХ ВТРАТ У ЖІНОК З БЕЗПЛІДДЯМ У ПРОГРАМАХ ДРТ
Анна Стефанівна Хміль-Досвальд

Остання редакція: 2019-03-30

Аннотація


Безплідний шлюб є актуальною медико-соціальною проблемою як в Україні, так і закордоном. Допоміжні репродуктивні технології є сучасним та найбільш ефективним методом у лікуванні даної патології, які на сьогоднішній день стрімко розвиваються. Ендометрій відіграє ключову роль в репродукції, оскільки його нормальне функціонування необхідне не лише для настання вагітності, але й для її виношування. Однією з вагомих причин невдалих спроб ЕКЗ є хронічний ендометрит (ХЕ), що являє собою клініко-морфологічний синдром, при якому в результаті персистуючого пошкодження інфекційним агентом ендометрію виникають множинні вторинні морфофункціональні зміни, що пошкоджують його циклічну трансформацію та рецептивність.

Мета дослідження. Оцінка ефективності підготовки ендометрію у жінок з верифікованим імуногістохімічно (СD138) діагнозом «Хронічний ендометрит» та невдалими спробами ЕКЗ в анамнезі до проведення ембріотрансферу в кріопротоколах.

Матеріали та методи. В обстеження включено 38 жінок, які було розділено на дві групи. І групу (досліджувану) складали 18 жінок з невдалими спробами ЕКЗ в анамнезі та верифікованим імуногістохімічно (СD138), під час проведення діагностичної гістерорезектоскопії, діагнозом «Хронічний ендометрит», яким перед трансфером ембріонів в кріоциклі проводилось ефективне лікування протягом 3-6 міс. даної патології. Після проведеного лікування, за допомогою пайпель біопсії ендометрію, проводилось повторний аналіз (СD138) на ХЕ. У всіх жінок лікування було успішним. ІІ контрольну групу складали 20 жінок, що вперше проходять лікування безпліддя шляхом використання методів ДРТ.

Результати досліджень та їх обговорення. У досліджуваній групі вагітність наступила у 8 жінок (44%), серед них у 1 жінки вагітність закінчилась раннім мимовільним викиднем (12,5%), у 6 пацієнток – терміновими пологами (75%) та у 1 жінки – передчасними пологами (12,5%). У контрольній групі результати були наступними: вагітність наступила у 8 жінок (40%), серед них завмерла вагітність у терміні 5-6 тижнів – у 3 жінок (37,5%), 1 випадок раннього мимовільного викидня (12,5%), 3 вагітностей закінчились пологами в терміні (37,5%) та 1 випадок передчасних пологів (12,5%).

Висновки. Підвищення ефективності програм ДРТ вдається досягнути за допомогою адекватної підготовки ендометрію перед циклами ЕКЗ. Хронічний ендометрит є ключовим фактором репродуктивних втрат та невдалих спроб ЕКЗ, за рахунок його несприятливого впливу на рецептивність ендометрію та перебіг вагітності (що спричиняє підвищену частоту переривання вагітності на ранніх термінах). Жінки з верифікованим ХЕ потребують адекватного лікування з подальшим дослідженням ендометрію (СД138) на визначення успішності лікування даної патології.