Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
ДІАГНОСТИКА ГІПЕРПРОЛІФЕРАТИВНИХ ПРОЦЕСІВ ЕНДОМЕТРІЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ГІСТЕРОСКОПІЇ
Тетяна Верещагіна

Остання редакція: 2019-03-30

Аннотація


Актуальність. Питання  гіперпроліферативної патології залишається актуальною. «Золотим стандартом» в діагностиці та лікуванні поліпів тіла матки вважають гістероскопічна поліпектомія («See-and Treat»).

Мета дослідження –провести аналіз результатів гістероскопії з подальшим патогістологічним висновком для вивчення клінічної картини різноманіття гіперпроліферативної патології.

Матеріали та методи. Дослідження проводилося на базі відділення гінекології КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня №2». Були проаналізовані історії хвороб 119 пацієнток репродуктивного віку з наявністю верифікованого діагнозу «Поліп тіла матки». Обстежувані жінки були репродуктивного віку – від 20 до 49 років, в середньому - (37,2±2,34) року.

Результати дослідження та їх обговорення. При патогістологічному дослідженні структури гіперпроліферативної патології ендометрія в даних пацієнток виявлено такі показники. Ізольована гіперпроліферативна патологія ендометрія – поліп був верифікований у 28 (24,55 %) жінок. У 32 (27,27 %) хворої поліп ендометрія поєднувався з гіперпроліферативним захворюванням матки – з лейоміомою матки, при цьому в половині випадків – у 16 (50,47 %) пацієнток лейоміома мала субмукозну локалізацію. Поєднання поліпа тіла матки з аденоміозом зазначено у 25 (21,67 %) хворих. У 18 (15,38 %) пацієнтки з поліпом тіла матки діагностовано поєднання лейоміоми матки з аденоміозом.

Висновок. Дані свідчать про те, що при верифікації поліпа тіла матки слід вкрай уважно поставитися до питання обстеження стану міометрія в таких хворих має вирішальне значення для вибору подальшої тактики ведення такого випадку і виникає нагальна потреба індивідуалізованого підходу.