Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
ДИСБІОТИЧНІ ЗМІНИ МІКРОФЛОРИ ТОВСТОГО КИШЕЧНИКА ПАЦІЄНТІВ ПІСЛЯ АНТИБІОТИКОТЕРАПІЇ
Степан Ванкевич

Остання редакція: 2019-03-30

Аннотація


Актуальність теми. Дисбактеріоз кишечника (ДБК) - це стан, при якому змінюється склад мікроорганізмів, що населяють кишечник (корисних бактерій стає менше, а шкідливих, відповідно, більше), що призводить до порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Особливо часто дисбіотичні зміни товстого кишечника спостерігаються після прийому антибіотиків.

Мета роботи. Дослідити ступінь дисбіотичних змін мікрофлори товстого кишечника у пацієнтів після прийому антибіотиків.

Матеріали і методи дослідження. Було обстежено 64 пацієнти через 2 тижні  після прийому антибіотиків. Дослідження копрокулькури на дисбактеріоз кишечника проводились за методикою Р.В. Епштейн-Литвак і Ф.Л. Вільшанської. Ступінь тяжкості ДБК встановлювали згідно із загальноприйнятою класифікацією.

Результати. Було виявлено дисбактеріотичні зміни різного ступення серед усіх обстежуваних: у 25 (39,06 %) хворих спостерігався ДБК 1 ст., у 18 (28,13 %) – ДБК 2 ст., у 21 (32,81 %) осіб стан мікрофлори товстого кишечника знаходився в межах вікових норм.

Висновок. Отже, було встановлено, що після прийому антибіотиків у хврих розвиваються дисбіотичні зміни товстого кишечника різного ступеня.