Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
КЛІНІКО-ЛАБОРАТОРНІ ОСОБЛИВОСТІ КОРУ У СТУДЕНТІВ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
Ольга Ростиславівна Рибій, Вікторія Русланівна Ціник

Остання редакція: 2019-03-30

Аннотація


Актуальність: Кір – гостре інфекційне захворювання, що складає одну з основних медико-соціальних проблем на сьогодні. Студенти ІФНМУ входять до групи ризику щодо кору, тому важливим є дослідити перебіг даного захворювання.

Мета роботи: вивчити перебіг захворювання серед студентів ІФНМУ та наявність ускладнень на підставі ознайомлення з клінічними особливостями та методами лабораторної діагностики недуги.

Матеріали і методи: Проаналізовано 35 медичних карт стаціонарних хворих на кір студентів, які перебували на лікуванні в ОКІЛ м. Івано-Франківська в 2017-2018 рр.

Результати досліджень: Типовими скаргами студентів при поступленні були: підвищення температури тіла (100%); нежить (31,4%), біль у горлі (68,8%); кашель (31,4%); світлобоязнь і сльозотеча (40%). У 28 студентів (80%) на слизовій оболонці щік були плями Копліка. Висип спостерігався у 33 пацієнтів, а у 2-х не візуалізувався (атиповий кір у прищеплених). Захворювання легкого ступеню діагностували в 3-х, а середньої тяжкості – у 32 пацієнтів. Основними ускладненнями були: реактивний панкреатит – 5,7%, реактивний гепатит – 14,3%, гострий бронхіт – 28,6%. Підвищення ШОЕ спостерігалось у 21 пацієнта, лейкопенія – у 22-х, лімфоцитоз – у 19, підвищення активності АЛТ/АСТ – 7 хворих.

Висновки: Отже, кір у студентів ІФНМУ характеризувався середньотяжким перебігом. Найчастішими ускладненнями кору були гострий, реактивний гепатит та реактивний панкреатит. Враховуючи високий рівень захворюваності на кір в Івано-Франківській області, доцільним є проведення специфічної профілактики в осіб, які не були вакциновані згідно календаря щеплень.