Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
Зміни систолічного артеріального тиску протягом доби в осіб молодого віку з різним його вихідним рівнем
Ольга Ігорівна Пастушина, Петро Степанович Табас

Остання редакція: 2019-03-29

Аннотація


Артеріальна гіпертензія зберігає одне з перших місць за поширеністю та соціальним значенням в Україні та світі. У зв’язку з цим, за результатами багатоцентрового дослідження SPRINT (2017р.), Американською колегією кардіологів (American College of Cardiology) запропоновано нові цільові рівні артеріального тиску (АТ).

Проте, фізіологічного обґрунтування різних рівнів АТ немає. У сучасній науковій літературі описано особливості добових коливань АТ у хворих з артеріальною гіпертонією. Однак недостатньо висвітлено показники цих коливань у молодих осіб із різним вихідним рівнем АТ.

Метою дослідження є встановити особливості показників добового коливання артеріального тиску у молодих осіб із різним вихідним рівнем АТ.

Матеріали та методи. У дослідженні брало участь 24 практично здорових обстежуваних. Встановлення вихідного рівня АТ проводилося о 9:00, після 5 хвилинного відпочинку, шляхом 3-кратного вимірювання АТ методом Короткова з реєстрацією середнього результату. Після цього проводилося моніторування АТ протягом 24 годин з вимірюванням рівня АТ кожної години в періоді 9:00 - 23:00 та кожних дві години в періоді 23:00 – 8:00. Ступінь нічного зниження АТ визначали за формулою:

Dip = (1 – SBPSleeping/SBPWaking) * 100%,

де: SBPSleeping – систолічний АТ під час сну, SBPWaking – систолічний АТ в період бадьорості.