Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
КЛІНІЧНИЙ ПЕРЕБІГ СИНДРОМУ "СУХОГО ОКА" У СТУДЕНТІВ ЖИТОМИРСЬКОГО МЕДИЧНОГО ІНСТИТУТУ
Вікторія Василівна Хомутовська

Остання редакція: 2019-03-30

Аннотація


Хомутовська Вікторія

КЛІНІЧНИЙ ПЕРЕБІГ СИНДРОМУ «СУХОГО ОКА» У СТУДЕНТІВ ЖИТОМИРСЬКОГО МЕДИЧНОГО ІНСТИТУТУ

Циклова комісія хірургічних дисциплін

Науковий керівник: викладач офтальмології С.А. Кокоріна

КВНЗ «Житомирський медичний інститут»

м. Житомир,Україна

Актуальність. Синдром «сухого ока» (ССО) реєструють практично у кожного другого хворого при первинному зверненні до офтальмолога з приводу захворювань очей або з метою корекції зору. На захворювання страждають до 12% хворих офтальмологічного профілю віком до 40 років і понад 67% пацієнтів — старше 50 років.

Мета дослідження: дослідити поширеність, особливості клінічного перебігу ССО у студентів IV курсу Житомирського медичного інституту.

Матеріал і методи дослідження: протягом семестру було обстежено 48 студентів ІV курсу: 11 студентів відділення «Лікувальна справа», 21 студент відділення «Сестринська справа», 11 студентів відділення «Лабораторна  діагностика»  та 5 студентів відділення «Стоматологія», віком від 18 до 21 року. При дослідженні всім студентам проводили тести Ширмера, тести Джонса та вивчали суб’єктивні і об’єктивні ознаки ССО при огляді очей  та шляхом анкетування.

Результати дослідження: результати дослідження показали, що при проведенні тесту Ширмера 32 студентів (67%) здорові, а у 16 студентів (33%) був виявлений ССО різного ступеня тяжкості.

Тест Джонса показав що 34 студента (71%) – здорові, 14 студентів (29%) – мають ССО.

За даними анкетування: було виявлено, що найчастіше у студентів виникає сльозотеча (24%), печіння (21%) та відчуття стороннього тіла (17%). Рідше зустрічається почервоніння (14%) та гіперчутливість до світла (10%).

Висновок: за проведеним анкетуванням та тестами було встановлено, що 16 студентів (33%) мають ССО. Більшість з хворих вважають що мають цей синдром внаслідок тривалої роботи за комп’ютером або телефоном, частина вважає причиною носіння контактних лінз. Провідними симптомами при цій патології були сльозотеча, печіння в оці, відчуття стороннього тіла, почервоніння, та гіперчутливість до світла.