Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК РІВНЯ ХОЛЕСТЕРИНУ ТА ЛІПІДІВ КРОВІ ІЗ СТУПЕНЕМ УРАЖЕННЯ ВІНЦЕВИХ СУДИН
Владислав Ігорович Біскуб

Остання редакція: 2019-03-29

Аннотація


Актуальність. На сьогоднішній день серцево-судинні захворювання займають одне з провідних місць у систему смертності населення. Одним з найбільш значущих чинників, що впливають на ймовірність розвитку інфаркту міокарда, є високий рівень холестерину в крові, в результаті чого може закупорюватися просвіт судин, які живлять серце. Таким чином, підвищення рівня холестерину крові є одним із факторів ризику ураження вінцевих судин. Тому на сьогодні актуальним є виявлення міри взаємозв'язку між підвищенням холестерину та ураженням вінцевих судин.

Мета роботи Обмежити кількість необгрунтованого проведення коронарографій, показами до яких були лише високі показники ліпідного спектру крові.

Матеріали і методи дослідження. Проведено ретроспективний аналіз 300 історій пацієнтів яким проведено коронарографію, які знаходилися на лікуванні у Волинській обласній клінічній лікарні. Коронарографія проводилась на рентгенівському ангіографічному апараті Toshiba. Всім пацієнтам визначався рівень загального холестерину та ліпопротеїдів низької щільності ферментативним методом.

Дані вносилися в табличний редактор Microsoft Excel. Статистичне опрацювання даних  проводилося за допомогою програми Statgrifics Centurion. Також була створена електронна сітка розподілу пацієнтів по групам за рівнями ліпідів крові.

Результати. Використання методу нейронних сіток, які є зручними для аналізу нелінійних залежностей, призвело до наступних результатів.  В якості вхідних параметрів нейронної сітки  вказували вміст холестерину та ліпідів, середнім шаром нейтронної сітки виступали наші 294 пацієнти, а в якості класифікації – до якої групи належав кожен обстежений. Загальна  якість класифікації становить 37% відсотків. Такий рівень класифікації характеризується як низький, що свідчить про відсутність характерних відмінностей між групами за досліджуваними показниками.

Тобто перевіркою за допомогою нейронної сітки було встановлено, що показники ЛПНЩ і холестерину в групах із різним ступенем ураження вінцевих судин серця можуть збігатись.

Висновки. За даними статистичного аналізу, а також за даними аналізу з використанням нейронних сіток, не було встановлено достовірних відмінностей між групами обстежених за показниками вмісту холестерину та бета-ліпопротеїдів. Таким чином було доведено, що високі показники ліпідів крові не є самостійним показом до проведення коронарографії.