Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
АНАЛІЗ ПОВЕДІНКОВИХ ФАКТОРІВ В ХВОРИХ НА МЕТАБОЛІЧНИЙ СИНДРОМ
Марія Олександрівна Рябоконь

Остання редакція: 2019-03-27

Аннотація


Частота розвитку МС достовірно пов’язана з віком, статтю і надлишковою вагою, проте, не виключено й те, що поведінкові фактори впливають на розвиток захворювання, його прогресування та наслідки.

Метою дослідження було вивчити поведінкові фактори у пацієнтів з МС. Оглянуто 88 хворих на МС, у віці від 20 до 49 років. Проводили стандартний огляд з використанням опитувальників по харчуванню та ФА.

Результати й обговорення. Встановлено, що у 100% опитаних - девіантна поведінка харчування. Щоденники харчування показали, що у 38% пізній прийом їжі, в 42% - переїдання, у 22% - домінують страви, що стимулюють апетит, у 64% - наявні великі порції, 45% «поглинають» їжу під дією емоцій і настрою (стрес, нудьга), у 27% - чисельні перекуски, у 27% - вживання висококалорійних напоїв, 33% відволікаються при вживанні їжі й не зауважують що і скільки їдять (дивляться телевізор, розмовляють по телефону, читають), 42% - припиняють прийом їжі лише за наявності переповненого шлунку. Синдром нічної їжі – властивий 19%.  Нами виявлено також, низьку ФА. Так, інтенсивними фізичними навантаженнями не займався  жоден з обстежених, у 22% - ФА помірної інтенсивності та всі решта 78% - легкої інтенсивності. Причому, різко відрізнялися відповіді стосовно ФА відповідно до днів тижня (у вихідні дні ФА різко знижувалася), 78% - окрім «ходи» нічого не могли записати в опитувальнику.

Вивчення характеру харчування та ФА пацієнтів з МС, дають можливість в подальшому провести психологічні і клінічні методи впливу на пацієнтів, щодо зменшення проявів  МС та його прогресування.