Open Conference Systems - Тернопільський Національний Медичний Університет, XXIII Міжнародний й медичний конгрес молодих вчених, 15-17 квітня 2019 року

Розмір шрифту: 
Реконcтрукція латеральної стінки аттика як метод реабілітації хворих на хронічні середні отити
Вікторія Олександрівна Гуцало

Остання редакція: 2019-03-27

Аннотація


 

Вступ. Руйнування латеральної стінки аттика (ЛСА) - це досить поширена патологія в отохірургії, яка виникає як наслідок хронічних гнійних та адгезивних середніх отитів. За даними Omran A. et al. (2017) поширеність даної патології у світі складає 31 % випадків усіх отохірургічних хворих.

Метою нашого дослідження був аналіз результатів хірургічної реконструкції латеральної стінки аттика.

Матеріали і методи. Проведено аналіз результатів хірургічних втручань, виконаних на базі ЛОР-відділення ТУЛ у пацієнтів з хронічними середніми отитами. З 989 тимпанопластик, виконаних за 2014-2019 рр, у 165 (17 %) виконано реконструкцію ЛСА. Переважно це були  закриті варіанти тимпанопластики. Серед них у 138 спостерігалось руйнування ЛСА через адгезивний процес або холестеатому. У 96-ти хворих дефект закривали аутотрансплантатом самої латеральної стінки, у 15 - рештками ковадла, у 54 - фрагментом кортикального шару соскоподібного паростка. Для реконструкції  ЛСА розмір кісткового трансплантату підібрали так, щоб він відповідав розміру дефекту, куди його вклинювали. Кістковий фрагмент покривали аутофасціальним транплантатом з m.tibialis anterior або m.temporalis, яким  також відновлювали барабанну перетинку.

Результати. Віддалений результат (більше 6 міс), вдалося відслідкувати у 140 пацієнтів, серед яких у 135 було досягнуто позитивний результат з формуванням барабанної перетинки на своєму природному місці. У 5-ти хворих фрагмент був відторгнений внаслідок загострення запалення середнього вуха.

Висновок. Отже хірургічна реконструкція латеральної стінки аттика аутокістковими фрагментами під час тимпанопластики у 96 % має позитивний результат у віддаленому післяопераційному періоді.